Bizim yaşadığımız ikinci görüşte aşktı

Atv dizisi ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da ‘İlyas’ı canlandıran Ozan Akbaba ve iki ay önce evlendiği yapımcı eşi Buket Akbaba, GÜNAYDIN’a konuştu. İlk kez beş yıl önce bir film gösteriminde tanışan ve üç sene sonra ilişkileri aşka dönüşen çiftten Ozan Akbaba, “İkinci görüşte aşktı bizimkisi. Geçmişte öyle bir sevap işlemişim ki Allah karşıma Buket’i çıkardı” diyor

Bizim yaşadığımız ikinci görüşte aşktı

Atv'de yayınlanan 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisinde canlandırdığı 'İlyas' karakteriyle adından söz ettiren Ozan Akbaba, iki ay önce yapımcı Buket Arıkan ile dünya evine girdi. Fenerbahçe'deki evlerinin kapılarını ilk kez GÜNAYDIN'a açan çift, aşklarını, evliliklerinin sırlarını ve hayallerini anlattı.
Evleneli iki ay oldu. Nasıl geçti bu süre?
OZAN AKBABA: Hızlı geçti. Bir yandan kendimize vakit ayırmaya çalışırken, diğer yandan işlerimize de devam ettik. Balayımız harika geçti. Setim erken başladığı için altı gün kadar sürdü ama Patara'da, çok güzel bir yerde kafamızı dinledik. Dağın başında, ormanın içinde ve sadece birbirimizle; daha ne isteyelim ki.
BUKET AKBABA: Evet balayımız çok güzel geçti, düğün yorgunluğunu atlattık. İki ayın 20 gününü Makedonya'da geçirdim. Onur Tan'ın yönettiği 'Bal Kaymak' filmi için oradaydım. Filmin uygulayıcı yapımcısıyım.

ÇOK DÜZGÜN BİRİYLE EVLENDİM

İlk ne zaman tanıştınız?
B.A.: İlk karşılaşmamız bundan beş sene önce bir korku filmi projesinin gösteriminde olmuştu. O günden sonra üç sene kadar Ozan'ı yüz yüze hiç görmedim fakat uzaktan projelerini beğenerek takip ettim. Güzel projelerde iyi rolleri sahipleniyordu, arada tebrik ya da hayırlı olsun mesajları gönderiyordum.
Sağ olsun o da o zamanlar çalıştığım Fida Film'in kapanış sürecinde uzaktan da olsa bana destek olan ender insanlardandı. Üç sene sonra baş başa görüşme kararı aldık ve şimdi evliyiz.
O.A.: İkinci görüşte aşktı bizimki.
Buket hem başarılı, hem güzel, hem zeki. Kesin geçmişte öyle bir sevap işlemişim ki Allah karşıma Buket'i çıkardı. Muhabbetimiz ikinci görüşmemize kadar profesyonellikten öteye geçmedi. 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisi yayınlanmaya başlamadan hemen önceki dönemde tekrar görüştük. Ve böylece ileride evlenecek olacağım kadına aşık oldum.
Evlilik teklifini nasıl yaptınız Ozan Bey?
O.A.: Ben fotoğraf çekilmesinden haz eden biri değilim. Çektirdiğimiz fotoğrafları Buket de pek beğenmez.
Yılbaşını kutlamaya İzmir'e gittik.
"Gel fotoğraf çektirelim" dedim.
İlkinde iyi çıkmadı.
Fotoğraf çeken kuzenim Meloş, "Yorgunsunuz ya ondandır" dedi. "Sen bir daha çek bakalım, yorgun muyum?" dedim. İkinci kez çektiği an yüzüğü çıkardım, Buket'e uzattım. O an fark etti. Çok şaşırdı.
İlişkinizin sırrı nedir?
O.A.: Ben şimdiye kadar duymadığım hislerin tamamını Buket'e karşı duyduğum için çok şanslı bir adamım.
Hislerin hepsini yaşamak, buna layık birini bulmak gerçekten zor. Ona, kendi yolumda bu kadar güzel hisleri yaşamama neden olduğu için her zaman teşekkür ettim, ediyorum da. Birine inanmak çok önemli. İnsanın ruhu, bedeni yegane varlığıdır; bu yüzden ruhunu, bedenini teslim edeceği birini bulması çok önemli.
Buket bunu hak eden biri olduğu için çok şanslıyım. Bazen 'Buket'i hak ediyor muyum?' diye düşünüyorum, bu da büyük bir özeleştiri aslında. Cevabı da yanımda duran aşkta.
B.A.: Hayatım boyunca tanıdığım en düzgün insanla evlendim. Çok şanslı olduğumu biliyorum. Bunun için hep şükrediyorum. Bizim güven ve sadakat üzerine kurulmuş bir aşkımız var.
Bunun kolay yıkılacağını sanmıyorum çünkü birbirimize çok inanıyoruz.
Aynı sektörde olduğunuz için birbirinizi anlayışla karşılayabiliyorsunuz değil mi?
B.A.: Tabii ki. İşimiz gereği gecenin bir yarısı evden çıkıp sete gitmek zorunda kaldığımız çok zamanlar oluyor.
Telefon gecenin bir yarısı çalabiliyor.
Ozan'ın bundan rahatsız olmaması için telefon konuşmalarımı, görüşmelerimi onu rahatsız etmeyecek dozda yapmam gerekiyor. Zaten birbirimizin çevresindeki herkesi uzaktan yakından bir şekilde tanıyoruz, biliyoruz.


O.A.:
Olaya ikimiz de profesyonel bakıyoruz. Sonuçta hayalimdeki işi yapıyorum ve o işten paramı kazanıyorum.
Ben ne kadar başarılı olursam, ikimiz o kadar rahat oluruz, gelecek kaygılarımız azalır. İleride olacak çocuğumuza bırakabileceğimiz bir şeyler olur. Ailemizden herhangi birinin ihtiyacı olduğunda yetişebilmek istiyorum çünkü biz o insanlara yeterince yük olduk zamanında.

BOY BOY FİLMLERİMİZ OLSUN

Aynı sektördesiniz. Birlikte bir proje yapma hayaliniz var mı?
O.A.: Boy boy çocuklarımız kadar boy boy filmlerimiz de olacak inşallah.
Herkesin yaptığı sıradan filmlerden birini yapmak istemiyoruz.
Eşinizle birlikte bir proje yapmak sizi rahat mı hissettirir yoksa rahatsız mı eder?
O.A.: Buket'le ortak birçok işimizin olmasını çok istiyorum. Onun işinde bu kadar iyi olması bana güç veriyor.
B.A.: Ozan gibi iyi bir oyuncuyla çalışmayı sanırım herkes ister. Hem kabiliyeti, hem setine duyduğu saygı; bir yapımcının isteyeceği en önemli iki şey. Birlikte bir hayatı paylaşırken, üstüne sonsuza dek imzamız olarak kalacak projeler yapmak en büyük isteğim.

BİZE ULAŞIN