Oyunculuk maceram izci kampında başladı

Güzel oyuncu İrem Helvacıoğlu, TV dizilerinden sonra beyazperde de kendini kanıtlamak istiyor. Helvacıoğlu, oyunculuk tutkusunun 11 yaşındayken katıldığı izci kampında sahneye çıkmasıyla başladığını söylüyor

Oyunculuk maceram izci kampında başladı
'No: 309' dizisiyle ekranda adını duyuran İrem Helvacıoğlu, kariyerinde hızla yükseliyor... 27 yaşındaki oyuncu, Ağustos ayında vizyona giren, ReelHeart Uluslarası Film Festivali'nde ödül alan 'Organik Aşk Hikayeleri'yle izleyicinin karşısına çıktı. Helvacıoğlu, gelecek yıl ise başrolünü Cemal Hünal ile paylaştığı 'Kızım ve Ben' filmiyle beyazperdede olacak. Bu filmle ilk kez bir anneyi canlandıracak olan Helvacıoğlu, Cosmopolitan dergisine bilinmeyen yönlerini anlattı:
11 yaşındayken, izci kampında bir tiyatroda oynadım. Sahnede olmaktan inanılmaz mutluluk duyduğumu fark ettim. Farklı bir karakteri canlandırmak beni çok heyecanlandırmıştı. Daha sonra hayatımı bu yönde şekillendirmeme vesile olan, tiyatroyla ilgilenen üç kız kardeşle tanıştım. Onlar beni konservatuvara hazırladı ve oyunculuk maceram başladı.

GERÇEK AŞKIN PEŞİNDE
'Organik Aşk Hikayeleri'nde görücü usulüyle tanıştırılan birbirinden farklı sekiz çiftin hikayesi anlatılıyor. Canlandırdığım karakterle ortak noktamız; ikimizin de gerçek aşkı arıyor olmamız. Fakat bu karakter görücü usulü tanıştırıldığı için yaşadığının gerçek aşk olmadığını düşünüyor, bu yüzden kafası karışık.

ANNE OLMAK...
'Kızım ve Ben' filminde ilk defa bir anneyi canlandırmak benim için heyecan verici ve zorlu bir deneyimdi; özellikle de anneliği ve evliliği daha önce yaşamamış biri olarak... Filmde canlandırdığım karakter doğum sonrası sendromu yaşıyor, ki bu da benim için ekstra heyecan yaratan bir durumdu. Sıradan bir anne-çocuk ilişkisinden çok daha farklı duyguları yansıtmam gerekti.

UNUTULMAZ ROL
'Muhteşem Yüzyıl'da canlandırdığım karakter hayatımda iz bırakan bir roldü. Tarihi bir dokunun içinde saf aşk hikayesinde naif bir karakterdi.

İREM HELVACIOĞLU İLE KISA KISA
Sefie mi, boydan fotoğraf mı? Selfie.
Yaz mı, kış mı? İkisi de değil; ilkbahar ve sonbahar.
Elbise mi, etek mi? Elbise.
Kırmızı ruj mu, nude ruj mu? Nude ruj.
Romantik komedi mi, gerilim mi? Gerilim.

FAVORİLERİ
Tekrar tekrar izlediği film: 'Mavi Yasemin' Çantasından çıkarmadığı kozmetik ürün: Kaş kalemi Başarılı bulduğu oyuncu: Cate Blanchett En sevdiği meyve: Elma

KİMLİK KARTI
DOĞUM YERİ VE TARİHİ: Almanya, 2 Şubat 1990
BURCU: Kova
EĞİTİMİ: Müjdat Gezen Sanat Merkezi
BİZE ULAŞIN