TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Beni hayat delirtti...

‘İçimdeki Deli’ adlı bir single çıkaran Bora Duran: Herkes gibi beni de hayat delirtti. Bu kadar baskı altında olmak ve kendimi özgür hissedememek içimdeki deliyi ortaya çıkardı

Beni hayat delirtti...
Bora Duran, 'İçimdeki Deli' adlı yeni çalışması ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Duran, yeni projesini ve yeni hayatını anlattı. Bodrum'da yaşamaya başlayan Duran, şehirden sıkılan herkesi şehirden kaçmaya davet etti.

Yakın zamanda 'İçimdeki Deli' adlı yeni albümünüzü çıkarttınız. Bu defa farklı bir Bora Duran görüyoruz. Bora Duran'ı hangi etkenler delirtti de bu şarkı ortaya çıktı? Oluşum sürecinden bahsedebilir misiniz?
Hepimizi delirttiği gibi beni de hayat delirtti. Bu kadar güzel bir oluşumun içinde bu kadar baskı altında ve sıkışmış olmak ve özgür hissedememek içimdeki deliyi ortaya çıkardı. Her insan çılgındır, ben de hayatın tüm renklerinden yararlanıyorum.

KAÇIP KURTULUN

Büyük bir çıkışla müzik sektörüne giriş yaptınız ve aynı ivme ile başarılarınız devam etmekte. Başarınızın sırrı nedir?
Ne kadar başarılı olduğum dinleyicinin takdirine kalmış bir şey. Şarkıları dinlenen ve sevilen biri olarak dürüstçe söyleyebilirim ki, işimi yapmaya çalışıyorum. Müzik ne kadar samimi ve dürüstse, dinleyiciye de o kadar çabuk geçiyor ve kalıcı oluyor.

Şu anki müzik sektörünü değerlendirir misiniz?
Sektör değişim ve gelişim içinde. Gerçek müziğin daha fazla değer gördüğü ve göreceği bir sürece doğru ilerliyoruz bence. Her ne kadar popüler kültür müziği buna dirense de bizdeki pop müzik artık tamamen dejenere oldu ve bu yüzden zaman geçtikçe daha da çok değer kaybediyor; ama alternatif müzik değerini ve yerini buluyor. Ben gelecekten umutluyum.

Hedefleriniz ve hayalleriniz nelerdir?
Hayata teslim olup güvenip, hayatımın sonuna kadar müzik üretiyor olmak en büyük hedefim. Geleceği çok düşünmüyorum; akışına bırakmak en doğrusu.


Bora Duran, 'İçimdeki Deli' şarkısına klip de çekti.

Bestelerinizi yaparken nelerden besleniyorsunuz?
Hayatın içinde ne varsa, ne yaşıyorsam ondan besleniyorum. Hayatın içindeki duygulardan ve yaşanmışlıklardan besleniyorum.

Son günlerde tartışılan internet tıklanma spekülasyonları hakkında neler diyeceksiniz?
Samimi bulmuyorum. Gerçek dinleyici de samimi bulmuyor ve kanmıyor bence.

Özel hayatınızla hiç gündeme gelmiyorsunuz, bu durum sizin tercihiniz mi? Unutamadığınız aşkınız oldu mu?
Benim özel hayatım müzik. Onunla beraber ne kadar gündeme gelirsek o kadar iyi. Unutulmayan aşk yoktur.

Müziğin dışında günlük hayatınızda neler yaparsınız?
Mutlu olmaya çalışıyorum. Basit, sade ve gerçek duygular, sohbetler peşindeyim.

Kendinize bakar mısınız? Sesinizi korumak için özel kürleriniz var mı?
Keşke olsa ama ben kendine hiç bakmayan bir insanım. Sadece iyi beslenmeye ve spor yapmaya çalışıyorum ama o bile çoğu zaman aksıyor.

Bodrum'a taşındığınızı duyduk. Sizin için zor olmayacak mı?
Ben kolay olsun diye taşındım, zor olacağına da inanmıyorum. İstediğim ve işim olduğu an üç saatte İstanbul'dayım. İstanbul'da bir yerden bir yere gitmek zaten azami üç saat. Şehirden sıkılan herkese kaçıp kurtulmalarını tavsiye ediyorum.
BİZE ULAŞIN