Kimya bölümünde okurken hayalinin peşinden koştu

Sanatın içinde zekanın önemli bir yeri olduğunu söyleyen Osman Karakoç: “Kimya eğitimimin oyunculuğa büyük katkısı oldu”

Kimya bölümünde okurken hayalinin peşinden koştu
Atv'de yayınlanan 'Aşk ve Mavi' dizisinin İlyas'ı Osman Karakoç, Yeşilay Dergisi'ne verdiği röportajda gençler ve çocuklar arasında yaygınlaşan bağımlılıklara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Karakoç, "Alkol, sigara ve uyuşturucu; hepsi de çok tehlikeli ve kullananın hayatını karanlığa gömüyor. Tüm kardeşlerime, eğer varsa, zararlı alışkanlıklardan kurtulmak için bol bol spor yapmalarını öneriyorum" dedi.

RADİKAL KARAR
Yeşilay Dergisi röportajında oyunculuğa başlama hikayesini de anlatan Karakoç, üniversitede kimya bölümünde okurken oyuncu olmak için radikal bir karar aldığını ve hayalinin peşine düştüğünü belirtti. Sanatın içinde matematiğin ve analitik zekanın çok önemli bir yeri olduğunu kaydeden Osman Karakoç, "Oyunculuk da ciddi bir disiplin ve matematik işi. Kimya eğitimimin karakterime ve oyunculuğuma o kadar büyük katkısı oldu ki... İyi ki kimya okumuşum ama daha da iyisi, iyi ki oyunculuk benim mesleğim. Hiç pişman olmadım çok şükür" dedi.
Yeni sezonda da 'Aşk ve Mavi' dizisiyle sevenleriyle buluşmayı bekleyen Osman Karakoç, dizide canlandırdığı 'İlyas' karakterine ilişkin şunları söyledi: "İlyas zeki bir adam; herkesin zayıf noktasını, neleri sevdiğini, neleri sevmediğini çok iyi analiz edebiliyor ve herkese ona göre davranıyor. Tabiri caizse nabza göre şerbet veriyor, dolayısıyla da herkesin gözüne girmeyi başarıyor."

SPORU BIRAKMAM
Sağlıklı olmanın yolunun her gün düzenli olarak spor yapmaktan geçtiğini kaydeden Osman Karakoç, "Öncelikle çok düzenli spor yapıyorum. Dar zamanlarda dahi sporu bırakmıyorum. Sanırım bu da benim bağımlılığım. Spor yapmadığım zaman kendimi eksik hissediyorum. Tabii düzenli beslenme ve uyku da çok önemli. Tüm bu faktörler yaşam biçiminiz olduğunda da sağlık ve mutluluk kendiliğinden geliyor" dedi.

ÇOCUKLARIM OLURSA...
Çocukları çok sevdiğini ve baba olmayı çok istediğini söyleyen Karakoç, "Onlarla oynamayı, vakit geçirmeyi, hayal kurmayı, saflığı yaşamaktan büyük zevk alıyorum. Sanırım ilerde çok ilgili ve çocuklarına düşkün bir baba olurum" dedi.
BİZE ULAŞIN