‘Allah bir daha göstermesin’

Miami’yi vuran Irma kasırgasından etkilenenler arasında ünlü Türkler de var. Kasırganın olduğu gün Miami’de bulunan Süreyya Yalçın “Çok korktuk. Fırtına saatlerce sürdü. Evde hasarlar var. Allah bir daha göstermesin” diye konuştu

‘Allah bir daha göstermesin’

Karayipler'de birçok kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Irma Kasırgası; 30 bin Türk'ün gayrimenkulunun bulunduğu Florida eyaletinin ikinci büyük şehri olan Miami'yi de vurdu. Orada yaşayan ve evleri hasar gören Türkler arasında ünlü isimler de yer alıyor. Kasırganın olduğu zaman Miami'de bulunan Süreyya Yalçın, yaşadıklarını şöyle anlattı:
"Birkaç günlüğüne başka eyalete gittik ama her şeyi yakından takip ettik. Şimdilik her şey yolunda ama çok korktuk. 'Hortum tehlikesi var' deniyordu, gördüğümüz görüntüler de korkunçtu. Kasırga saatini öğrenince arkadaşlarımızın evine gittik. Yağmur ve şiddetli fırtına saatlerce sürdü. Evde ufak tefek hasarlar var ama iyiyiz çok şükür. Allah bir daha göstermesin."

Sevgilisi Buğra Toplusoy ile Amerika'da yaşayan Ceyda Ateş ise sosyal medyada şu notu paylaştı: 'Çok şükür fırtınayı atlattık, güvendeyiz. Günlerdir iyi dilekleriyle ve dualarıyla bizi yalnız bırakmayanlara teşekkür ederim.'
Miami'de evi bulunan İlker İnanoğlu ise Instagram'da paylaştığı fotoğrafın altına 'Evlerimizin önü metrelerce su altında, balıklar yüzüyor. Dünyanın en büyük felaketlerinden biri yaşanıyor' diye yazdı. Tolgahan Sayışman "Benim evimde sıkıntı yokmuş. Orada yaşayan bir arkadaşımı gönderip evime baktırdım" derken, Perran Kutman ise "Uzmanlar felaket uyarısı yapmadan önce biletimi alıp Türkiye'ye döndüm. Verilmiş sadakamız varmış" diye konuştu.

'YAŞADIĞIM ÜZÜNTÜYÜ SİZE ANLATAMAM'
Öte yandan Yeşilçam'ın ünlü ismi Ahu Tuğba da büyük panik içinde. Miami'de yaşayan kızı Anjelik'e iki gündür ulaşamayan Tuğba, önceki gün fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Serum takılarak kendisine gelen Tuğba ağlayarak şöyle konuştu:
"Kızımın telefonu kapalı. Evi giriş katında olduğu için sular altında kalmıştır. Kızıma ulaşabileceğim kimse yok. Zaten orada arkadaşları da yok. Okuldan eve, evden okula gidiyordu. Arada yanına ben gidiyordum. Evde yiyecek bir şeyi de yoktur, biliyorum. Allah kimseye böyle şeyler yaşatmasın. Yaşadığım üzüntüyü size anlatamam."
BİZE ULAŞIN