Filmin bir efe hikayesi anlatması beni cezbetti

‘Atçalı Kel Mehmet’ filminin başrol oyuncusu Gökhan Keser: Doğma büyüme İzmirli olduğum için filmin gerçek bir efe hikayesini anlatması beni cezbetti

Filmin bir efe hikayesi anlatması beni cezbetti
Gökhan Keser, 22 Eylül'de sinemaseverlerle buluşacak olan 'Atçalı Kel Mehmet' filminde başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkacak. Rolü için üç aylık bir çalışma gerçekleştirdiğini söyleyen Keser, at binip kılıç dersleri almış. Oyunculuk ve şarkıcılığın birlikte devam edeceğini anlatan Keser, yeni filmini ve müzik çalışmalarını anlattı...

HALAM VESİLE OLDU
Oyunculuk geçmişiniz 'Selena' dizisi ile başlamıştı. Bugün kadar neler yaptınız anlatır mısınız?
İlk oyunculuk deneyimim atv'de yayınlanan 'Selena' dizisiyle oldu. Sonrasında bir sinema filminde oynadım ama yapımcıyla yönetmen arasında çıkan anlaşmazlık yüzünden vizyona girmedi. Sonra 'Sen Benimsin' adlı dizide oynadım. Şimdi de 'Atçalı Kel Mehmet'te oynadım. Oyunculuğun yanı sıra şarkıcılık da devam etti. İstanbul'a gelme sebebim müzikti aslında.
Oyunculuğa nasıl başladınız?
Modellik geçmişim var. Modelliğe 14 yaşında başladım. Halam, mankenliğin de sahne sanatlarıyla ilgili olduğunu söyleyerek Ege çapında bir yarışmaya soktu beni. Bu yarışma, İstanbul'a gelmem için basamak oldu. 2001- 2006 arasında en son dünya üçüncüsü olduktan sonra mankenliği bıraktım. Sonra reklam filmleri, dizi çekimleri oldu. Bu arada müzik hep vardı hayatımda. Birçok şarkıcı oyunculuk yapıyor diyerek beni diziye ikna ettiler ve oyunculuk serüvenim böylelikle başlamış oldu. Ortaokulda bile tiyatrodaydım. Ben sahne sanatlarının hepsini bir bütün görüyorum.
'Atçalı Kel Mehmet' filmini anlatır mısınız?
22 Eylül'de vizyondayız. Gerçek bir kahramanlık hikayesi. 1960 yılında rahmetli Fikret Hakan'ın oynadığı bir sinema filmi. Yıllar sonra beyaz perdeye yeniden taşıyoruz. Uzun zaman tiyatro sahnesinde de oynanmış bir oyun 'Atçalı Kel Mehmet'. Doğma büyüme İzmirli olduğum için bir gerçek bir efe hikayesi olması beni cezbetti. Halkın yanında olan, boyun eğmeyen, yerli Robin Hood diyebiliriz.
Bu role nasıl hazırlandınız, özel ders aldınız mı?
Film teklifi geldikten sonra hemen Fikret Hakan'ın oynadığı sinema filmini tekrardan izledim. Sonrasında oyuncu koçum Erdinç Bey'le çalışmalara başladık. At biniyordum ama kılıçla birlikte kullanma dersleri aldım. Başrolünü birlikte oynadığımız Cemal Hünal'ın da katkılarını gördüm. Dövüş sahneleri için çalıştım. Eski başpehlivanımız Savaş Yıldırım'la güreş sahneleri için çok çalıştık. Bayağı yoğun bir çalışma süreci geçti. Dönem işi olması, birçok ekstra tecrübe kattı bana. Üç ay hazırlandım bu rol için.

YOLUN BAŞINDAYIM
Oyunculukta kariyer olarak kendinizi nerede görüyorsunuz?
Ben halen yolun başındayım. Her yeni işimde üstüne daha fazla tecrübe koyarak, kendimi nasıl geliştiririm diye düşünerek yoluma ilerlemeye devam ediyorum. Oynayacağım karakterin üzerinde yoğunlaşarak onu çıkartmaya çalışıyorum.
Oynamak istediğiniz farklı bir rol var mı?
Proje ve senaryo ile alakalı bir durum tabi ki... Ben her rolü oynamak isterim. Canlandırdığım her farklı karakter yeni bir heyecan. Atçalı Kel Mehmet gibi gerçek karakterlere can vermek ayrı bir heyecan.
BİZE ULAŞIN