Tacı geri alınan Itır Esen kimdir? - Itır Esen'e büyük şok!

Dün akşam gerçekleşen ve sonucu heyecanla beklenen Miss World Turkey 2017 yarışmasının birincisi Itır Esen oldu. Yarışmanın ardından ''Itır Esen kimdir'' sorusunun yanıtı ise gündem haline geldi. Güzel isimin yaşını da merak eden kişiler biyografisini araştırmaya başladı. Peki Itır Esen kimdir ve kaç yaşında? İşte detaylar...

Tacı geri alınan Itır Esen kimdir? - Itır Esen'e  büyük şok!
Dün akşam gerçekleşen Miss World Turkey 2017 finalinde en güzel Itır Esen oldu. Programı izleyenler ve özellikle sosyal medyada ''Itır Esen kimdir'' sorusunun yanıtı merakla araştırıldı. Esen'in biyografisi ve hakkında tüm detaylara sabah.com.tr'den ulaşabilirsiniz. Öte yandan son gelişmelere göre Itır Esen'in tacı sosyal medya paylaşımları nedeniyle geri alındı. Peki Itır Esen kimdir? İşte yanıtı...

ITIR ESEN'E BÜYÜK ŞOK!

Miss Turkey 2017 organizasyon yetkilileri, Miss Turkey World güzeli seçilen Itır Esen'in tacını geri aldı. Esen'in tacının, sosyal medya paylaşımları arasında görülen bir tweet'i nedeniyle alındığı açıklandı.

İşte Miss Turkey 2017 sayfasından yapılan o açıklama;

Miss Turkey 2017'nin finalistleri dün gece muhteşem bir törenle Beyoğlu Grand Pera'da seçilmişti, ancak Itır Esen'in sosyal medya paylaşımları arasında görülen bir tweet sonuçların değişmesine sebep oldu.

Itır Esen'in Miss Turkey seçilmesinden sonra fark edilen tweetin gerçek olup olmadığı uzun saatler boyunca araştırıldı. Miss Turkey Başkanı Can Sandıkçıoğlu yaptığı açıklamada; "Üzülerek duyuruyoruz ki bu tweetin Itır Esen tarafından atıldığı kanaatine varılmıştır. Kuruluş amacı Türkiye'yi dünya çapında tanıtmak ve imajına katkıda bulunmak olan Miss Turkey Organizasyonu'nun böyle bir paylaşımı kabul etmesi mümkün değildir." dedi ve bu sebeple tacının geri alındığını belirtti.
Bu durumda jüri puanlamasına göre ikinci olan Aslı Sümen birinci, puan sıralamasında üçüncü olan Pınar Tartan ikinci, dördüncü sırada olan Yasemin Çoklar ise üçüncü oldu.

Yeni sonuçlara göre Aslı Sümen ülkemizi Çin Halk Cumhuriyeti'nde düzenlenecek olan ''Miss World'de'', Pınar Tartan Amerika Birleşik Devletleri'nde ''Miss Universe'de'', Yasemin Çoklar ise Polonyo'da ''Miss Supranational'da'' temsil edecek.


ITIR ESEN KİMDİR?

Miss Turkey 2017 yarışmasının bu yıl ülkemizi Polonya, Amerika ve Çin'de temsil edecek olan güzelleri belli oldu. Yarışmayı oyuncu Itır Esen'in yeğeni 1999 doğumlu Itır Esen kazandı. Itır Esen, Türkiye'yi Çin'de gerçekleşecek olan 'Miss World' yarışmasında temsil edecek. İkinci olan Aslı Sümen ise ülkemizi Amerika'da, üçüncü olan Pınar Tartan ise Polonya'da temsil etmeye hak kazandı.

Grand Pera Emek Sahnesi'nde gerçekleşen olan Miss Turkey 2017 Güzellik Yarışması'nda birinci Itır Esen oldu. Itır Esen. İsimden de anlaşılacağı üzere genç manken Yeşilçam döneminin unutulmaz isimlerinden Itır Esen'in yeğeni.

ÇİN'DE TEMSİL EDECEK

Itır Esen, Türkiye'yi Çin'de gerçekleşecek olan 'Miss World' yarışmasında temsil edecek. İkinci olan Aslı Sümen ise ülkemizi Amerika'da, üçüncü olan Pınar Tartan ise Polonya'da temsil etmeye hak kazandı.

Yarışmanın ikincisi Aslı Sümen - Miss Universe Turkey 2017

Aslı Sümen

Yaş 23
Boy 1,72
Doğum Yeri Mersin

Yarışmanın üçüncüsü Pınar Tartan - Miss Supranational Turkey 2017

Pınar Tartan

Yaş 20
Boy 1,83
Doğum Yeri İzmir
YAŞAR ÜNİVERSİTESİ, HUKUK FAKÜLTESİ, 1. SINIF ÖĞRENCİSİ

BİZE ULAŞIN