Eski şefinin 10 yıllık sigortasını ödeyecek

Orkestra şefi Oğuz Mühürdar, Fatih Ürek’e kendisini 10 yıl sigortasız çalıştırdığı gerekçesiyle açtığı davayı kazandı. 10 yıllık sigorta ücretini ödemesine hükmedilen Ürek, karara itiraz etti

Eski şefinin 10 yıllık sigortasını ödeyecek
Fatih Ürek'in 10 yıl boyunca orkestra şefliğini yapan Oğuz Mühürdar, ünlü şarkıcının kendisini sigortasız çalıştırdığı iddiasıyla iş mahkemesine başvurdu. Mühürdar; mahkemeye sunduğu üç sayfalık dava dilekçesinde, 2002 yılında Ürek'in yanında orkestra şefi olarak işe başladığını belirttti. Dilekçede, şu ifadeler yer aldı: "Sosyal Güvenlik Kurumu'na verilmesi gereken belgeler, Ürek tarafından kuruma teslim edilmedi ve sigorta primlerim yatırılmadı. 2012 yılında işime son verilinceye kadar, ücret karşılığı çalışmama rağmen sigorta primlerim yatırılmadı." Dilekçeye Ürek'le çalıştığına dair fotoğraf ve videolar da ekleyen Mühürdar, şöyle devam etti: "Haksız ve sebepsiz olarak aniden işime son verildi. O tarihten bu yana, yani yaklaşık bir yıldır bu olayın maddi ve manevi mağduru olarak, çok zor şartlar altında hayatımı sürdürmekteyim. İşsizlik sigortasından faydalanamıyorum. Tam 10 yıl kaybım var."

3 BİN 581 GÜNLÜK BORÇ
İstanbul 19'uncu İş Mahkemesi tarafından yapılan yargılama sonunda hakim, Ürek'in 3 bin 581 gün Mühürdar'ı sigortasız çalıştırdığına hükmederek sigorta ücretinin ödenmesine karar verdi. Ürek, karara itiraz ederek herhangi bir muhalefetin olmadığını beyan edip kararın bozulması talebiyle İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'ne başvurdu.
BİZE ULAŞIN