Akustiği en güçlü merkez olacak

Akustiği en güçlü merkez olacak
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2017-2018 kültür sanat sezonunu önceki akşam Çırağan Sarayı'nda düzenlenen davetle açtı. Davete; Emel Sayın, Seda Sayan, Deniz Seki, İpek Açar, Hakan Peker, Zafer Peker, İbrahim Sadri, Coşkun Sabah, Serkan Çağrı, İzzet Altınmeşe, Mustafa Yıldızdoğan, Murat Kekilli, Mustafa Sağyaşar ve Uğur Işılak gibi birçok ünlü isim katıldı.
'Komik-i Şehir Naşit Bey' oyunundan bir bölümün sahnelendiği gecede; İBB Kültür Daire Başkanı Abdurrahman Şen, yeni sezona dair bilgiler verdi.
Toplam 375 sanatçıyı İstanbullularla buluşturmaya devam ettiklerini söyleyen Şen, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nun yenilendiğini de açıkladı: "CRR, İstanbul'da kültür-sanatın soluğu, ancak yetersiz olduğunun farkındayız. Bu sebeple, CRR konser salonunun ses düzenini yeniliyoruz. Dünyanın sayılı ses sistemlerinden birisi kuruluyor. Türkiye'de ilk ve tek akustiği en güçlü ses sistemi olacak. İstanbullular müziğin en kalitelisini dinleyecek."
Şen; bu sezon kültür-sanat programlarını mobil olarak hizmete sunduklarını ve programı cep telefonlarına indirerek bilet almanın mümkün olduğunu da belirtti.
Şen, bu yıl Tarık Buğra'nın doğumunun 100'üncü yılı olması sebebiyle Şehir Tiyatroları'nın sezonu Buğra'ya adadığını ve kendisinin 'Küçük Ağa' ve 'Akümülatörlü Radyo' oyunlarını sahneleyeceklerini söyledi. Şen; yeni sezonda 19'u yerli, 10'u yabancı olmak üzere 29 yeni oyunu seyirciyle buluşturacaklarını belirtti.


Seda Sayan - Deniz Seki


Açılışta, 'Komik-i Şehir Naşit Bey' oyunundan bir bölüm sahnelendi.
BİZE ULAŞIN