Şanlıurfalı Göçer’den İsot Festivali’ne destek

Bu yıl ilk kez düzenlenen İsot Festivali etkinlikleri kapsamında Şanlıurfalı sanatçılar sahneye çıktı. Ünlü şarkıcı Ferhat Göçer de memleketinde konser vererek hemşehrilerine müzik dolu bir gece yaşattı

Şanlıurfalı Göçer’den İsot Festivali’ne destek
Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen İsot Festivali büyük ilgi gördü. Birbirinden farklı etkinliklerin yer aldığı dört buluşma ile on binlerce Şanlıurfalı'yı bir araya getiren festival, aynı zamanda memleket hasreti çeken Şanlıurfalılar'dan da tam not aldı. Damak tadıyla Şanlıurfa mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer alan Urfa isotunun tanıtımına yönelik düzenlenen etkinliklere, birçok ulusal televizyon kanalı ve sosyal medya da yoğun katılım gösterdi.

'BÜTÜN ACILARIMIZ BÖYLE OLSUN'
Festivalin ilk buluşması 16 Eylül'de Kısas mahallesindeki tarlada isot hasadıyla başladı. Hasada katılarak tarladan isot toplayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bütün acılar böyle olsun" diyerek hasadın hayırlı olmasını diledi. 23 Eylül'de ise 'Tarladan sofraya isot serüveni' konulu etkinlik düzenlendi. Mutfak Müzesi'nde yapılan programda isotun tarladan sofraya kadar uzanan yolculuğu anlatıldı. Festival programının üçüncü buluşması ise 7 Ekim'de Ulu Camii'nin önünden Barutçu Hanı'na kadar süren kortej yürüyüşü ile başladı. Etkinlikler çerçevesinde Tarladan Sofraya İsot Serüveni adlı fotoğraf sergisi davetlilerin beğenisine sunuldu. Acının En Tatlısı İsot Yarışması ile devam eden etkinlikler kapsamında Şanlıurfalı sanatçılar Ferhat Göçer, Zekeriya Ünlü ve Sedat Anar da sevenleri ile buluştu.

EN İYİ ÇİĞ KÖFTE İÇİN YARIŞTILAR
Festivalin son buluşmasında ise çiğ köfte yarışması düzenlendi. Sakıbın Köşkü ve Hamarat Eller Çarşısı'nda gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenler belirlendi. Ardından Aşık Sefai, Münevver Özdemir ile Mahmut Tuncer, şarkılarıyla sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.
BİZE ULAŞIN