‘Saf ev kızı rollerinden dişli kadına geçiş yaptım’

Atv dizisi ‘Aşk ve Mavi’de rol alan Yağmur Aydan: “Bugüne kadar hep saf, temiz ev kızı rolündeydim. Şimdiyse daha kadınsı, dişli ve entrikalı bir karakteri oynuyorum”

‘Saf ev kızı rollerinden dişli kadına geçiş yaptım’
Best Model 2015 birincisi Yağmur Aydan, atv'nin fenomen dizisi 'Aşk ve Mavi'de 'Sinem' karakterini canlandırıyor. 24 yaşındaki Aydan, Esquire dergisine bilinmeyen yönlerini anlattı...
Adanalı'yım. Yeditepe Üniversitesi Moda Tasarımı bölümünü kazanıp İstanbul'a yerleştim. Küçük yaşlarımdan bu yana güzel sanatların her dalına ilgiliyim.

'KALIPLARA GİRMEM'
Best Model'a katıldığımda 21 yaşında, cesur ve kendimden emindim. 1.77 boyundayım. Üniversite arkadaşlarım ve hocalarım, yarışmaya katılmam için beni yüreklendirdi. Jüri takdir etti ve birinci oldum. Ardından 90 ülkenin katıldığı dünya yarışmasında da Best TV Face ödülünü Türkiye'ye getirdim.
Her zaman kendime verdiğim bir söz vardı: 'Ne olursan ol sakın değişme Yağmur!' Çok mutluyum ki, üç set tecrübemde de hep Yağmur'dum.
Oyunculuğun benim için en doğru yol olduğuna emindim. Arkasından katıldığım Best Model'ın, herkesin düşündüğünün aksine oyunculuk hedefimle bir alakası yoktu. Oyunculuk, Best Model'dan önce de hayatımdaydı.
Önceki dizilerimde hep saf, temiz ev kızını oynadım. Şimdi daha kadınsı, dişli ve entrikalı bir karakteri oynuyorum. Canlandırdığım 'Sinem' karakterinin kendince haklı sebepleri var, onu anlamaya çalışıyorum. Umarım seyirci de 'Sinem'i anlamaya çalışır.
Formumu korumak için özel bir diyet uygulamıyorum; kalıplara hapsolmak bana göre değil. Sık sık ve az az yerim. Çikolata bile yerim.
Çok konuşuyorum maalesef; bunu kesinlikle değiştirmek isterdim. Elbette mesleğim konusunda da kendimi geliştirmek istiyorum. Bunu, diğer oyuncuların aksine yurt dışı eğitimleriyle değil, Türkiye'nin kendisini ispatlamış usta oyuncularından dersler alarak yapmak istiyorum.
Üç şişman kedime tasma takıp onları sokakta gezdirdim. Herkes tuhaf tuhaf bana baktı. Ne yapayım, gerçekten çok sıkılmışlardı evde.
BİZE ULAŞIN