Yeni şarkıma Japonya’da klip çekmek istiyorum

Cengiz Kurtoğlu’nun popçu oğlu Aydın Kurtoğlu: Yeni single’larım peş peşe gelecek. Bir sonraki klibimi ise Japonya’da çekeceğim

Yeni şarkıma Japonya’da klip çekmek istiyorum
'Köle' ve 'Tüh Tüh' gibi hit şarkılarıyla tanınan Aydın Kurtoğlu, 'Pişman' adlı yeni şarkısına klip çekti. Cengiz Kurtoğlu'nun oğlu olan genç şarkıcı, 90'lı yıllardaki şarkıları çok sevdiğini ve Tarkan'a özendiğini söyledi. İşte Kurtoğlu'nun GÜNAYDIN'a anlattıkları...

Yeni klibinize nasıl tepkiler geliyor?
'Pişman', son maksi single'ımda yer alan slow bir şarkı. Bugüne kadar sekiz yeni şarkı yaptım. Şarkılarımın kalıcı olduğunu düşünüyorum. 90'lı yılları çok seviyorum. Bütün çalışmalarım o yıllardaki şarkılar gibi kalıcı olsun istiyorum.

Peki hep single mı yapacaksınız?
Bugüne kadar hep single yaptım; son projem ise maksi single. Kısa süre içinde üç-dört single daha yapmayı düşünüyorum. Bir sonraki klibimi ise Japonya'da çekmek istiyorum.

Kariyer planlaması yapıyor musunuz?
Kendimi iki yıl sonra çok farklı bir yerde görüyorum. Şarkılarıma çok güveniyorum.

Peki ne tür şarkılar söylemeyi seviyorsunuz?
Hareketli şarkıları seviyorum ama slow da okuyorum. Benden slow bir şarkıyla çıkmamı bekliyorlardı ama ters köşe yapmıştım.

Yakaladığınız başarı hayatınızda değişikliğe yol açtı mı?
Nasıl başladıysam, karakter olarak aynı şekilde devam ediyorum. Özgüvenimin arttığını hissediyorum. İşimle ilgili çok emin konuşuyorum.

Babanız şımarmamanız için direktif veriyor mu size?
Babam bazı şeylerin farkına vardı. Bu işi iyi yaptığımı o da içine sindirdi. O yüzden beni rahat bırakıyor.

Bu koşuşturma arasında babalık nasıl gidiyor?
İkinci oğlum dünyaya geldi; ailemiz genişliyor. Gönül ister ki bir de kızım olsun. İkinci kez baba olunca bana bir rahatlama geldi; saldım kendimi.

TARKAN'A ÇOK ÖZENİYORUM

Başarısını kıskandığınız biri var mı?
Kıskanmaktan ziyade özendiğim biri var; Tarkan'a çok özenirim. Yıllarca birçok şeyi Tarkan'dan öğrendiğimi söyleyebilirim. 90'lı yılları çok sıkı yaşadım ve ilk çıktığı günden bu yana Tarkan'ı çok yakından takip ettim. Tarkan'ı dinleyip şarkıları onun gibi söylemeye çalışırdım.
BİZE ULAŞIN