Setteyken heyecandan bacağım titriyordu

‘Ketenpere’ filminin genç yıldızı Mustafa Mert Koç: Kameralarla ilk tanışmamda heyecandan bacağım titriyordu

Setteyken heyecandan bacağım titriyordu
Genç oyuncu Mustafa Mert Koç, 3 Kasım'da vizyona giren 'Ketenpere' filmiyle bir kez daha beyazperdede... Arabasında çektiği videolarla sosyal medyada fenomen olan 23 yaşındaki Koç, 'Kolpaçino 3'teki rolüyle de adından söz ettirmişti. Yine Şafak Sezer'in başrolünü oynadığı 'Ketenpere'yle izleyicinin karşısına çıkan Koç, GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı...

'Ketenpere' kadrosuna nasıl dahil oldunuz?
Kamerayla ilk kez 'Kolpaçino' filminde buluştum. Şafak Sezer bana bir rol vermek istediğini söyleyince hemen kabul ettim. 'Ketenpere'yle de aynı şekilde buluştum. Şafak Sezer'e, böyle usta oyuncuların arasında olmaktan mutluluk duyacağımı söyledim.

AİLEM KARŞI ÇIKMIŞTI

Bir filmde rol almak sizi heyecanlandırdı mı?
'Kolpaçino'da rol alırken sol bacağım heyecandan titriyordu. Dışarıdan çok kolay gibi görünüyormuş ama kamera karşısında oyunculuğun ne kadar zor olduğunu anladım. 'Ketenpere'nin setinde ise, önceki tecrübelerimden dolayı daha rahat hareket ettim.

Ailenizden oyunculuk konusunda destek gördünüz mü?
Ailem, oyunculuk yapmama ilk başta karşı çıktı. Filmlerde rol almaya başlayınca, izleyicilerden ve tanıdığımız insanlardan olumlu yorumlar aldım. O zaman ailemin de tepkisi ortadan kalktı.

Peki oyunculuk hep hayalini kurduğunuz bir iş miydi?
Oyunculuk hayalim yoktu ama takip ettiğim birçok oyuncu vardı; magazinsel olayları kaçırmazdım. Sosyal medyada ünlendiğim zaman dizi ve film teklifleri almaya başladım. Oyunculuğa sonradan başladığım için daha hırslıyım. Çok çalışıp başarılı olmak istiyorum.

Sesinizin çok güzel olduğunu söylüyorlar. Ne tarz şarkılar dinliyorsunuz?
Sesim gerçekten güzel, çok albüm teklifi alıyorum. Ortamlarda şarkı söyleyen birileri vardır ya; o kişi benim işte. Bütün müzik türlerini dinlerim; hepsininbana dokunan ayrı ayrı yerleri var. Arabesk biraz daha ağır basıyor diyebilirim.

'Ketenpere'deki rolünüzü nasıl tanımlarsınız?
Saf bir polis karakterini canlandırıyorum. Kendisi de, kız kardeşi de oyuncu olmak istiyor. Bir anda bir teklif alıyor ve aksiyon başlıyor.

İzleyiciyi bu filmde neler bekliyor?
Filmi izledikten sonra, yüzlerinde bir tebessümle dışarıya çıkacaklarından emin olabilirler. Filmin çok başarılı olacağından emin olduğumuz için ikincisini de çekeceğimizi düşünüyorum.

Örnek aldığınız oyuncular var mı?
Kıvanç Tatlıtuğ'u gerçekten başarılı buluyorum; oyunculuğu, tavırları birçok oyuncuya örnek olmalı. 'Kuzey Güney' dizisinde kendisini ne kadar çok geliştirdiğini tüm Türkiye gördü.

ŞAFAK SEZER'İN HER HAREKETİ BENİM İÇİN ÖRNEKTİR

Şafak Sezer ile aynı filmde oynamak size ne kattı?
Şafak Sezer'in ne kadar başarılı bir oyuncu olduğunu onu tanıdıktan sonra anladım. Rolünü o kadar çok benimsiyor ve ruhuna giriyor ki, onu izlemek insana heyecan veriyor. Sergilediği her davranış benim için örnek diyebilirim.

Sosyal medya, hayatınızda önemli bir yer tutuyor, değil mi?
Sosyal medyada ünlenen biriyim ve fenomen olarak biliniyorum. Bu benim için önemli. Rol aldığım filmlerden sonra, artık takipçilerim tarafından da oyuncu olarak anılmaya başladım.
BİZE ULAŞIN