Herkesin merakla seyrettiği psikopatı keyifle oynuyorum

Atv’nin sevilen dizisi ‘Bahtiyar Ölmez’de kötü adam ‘Fuat’ı oynayan Serkan Kuru: Akılda kalan, izleyicinin merak ettiği psikopat bir karakter çıkartmak istedim. Herkes ‘Fuat’ı beğendi, ben de keyifle oynuyorum

Herkesin merakla seyrettiği psikopatı keyifle oynuyorum
Endüstriyel elektronik ve iktisat eğitimi aldıktan sonra çalıştığı şirkette tiyatro aktivitelerine katılan Serkan Kuru'nun bir anda hayatı değişti. Reklam filmlerinde rol alan, ardından setlere adım atan Kuru, şu sıralar atv'nin yeni dizisi 'Bahtiyar Ölmez'de 'Fuat' karakterini canlandırıyor. Kötü adamı oynamanın çok keyifli olduğunu söyleyen ünlü oyuncu, GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı...
'Fuat'; ikiyüzlü bir adam, güçlü olmak için sevmediği bir kadınla birlikteydi. Onun yaptıkları size de 'Bu kadar da olmaz' dedirtiyor mu?
'Fuat', çok hırslı bir karakter; amacına ulaşabilmek için önündeki her engeli yıkıyor. Amacı; 'Aytekin Abi'ye daha yakın olmak. Çünkü son adım olarak 'Aytekin' olmak istiyor bence. Yani en tepede olmayı hedefliyor. Bunun için ne gerekiyorsa yapmaya hazır. 'Fuat'ı bu şekilde yorumladığımda yaptıkları normal geliyor ama gerçek hayatta böyle bir adamla hiç işim olmaz.
Bir bölümde 'Fuat', 'Aylin'i aldatırken yakalandı. Sizin başınızdan böyle bir olay geçti mi? Aldatma konusuna nasıl bakıyorsunuz?
'Fuat' ileride 'Aylin'i araç olarak görmeyip ona aşık olduğunu anlayacak ya da ben böyle düşünen bir 'Fuat' görmek isterim. Bense çok şükür aldatmayı da, aldatılmayı da yaşamadım. Empati yapmak çok önemli. Kendine sorman gereken soru şu: Ben olsam ne düşünürdüm/ne yapardım?
Peki güç sizin için ne ifade ediyor?
Kimseye zarar vermeden istediğin her şeyi yapma özgürlüğü diyelim.

DOZUNDA HIRSLI BİRİYİM

Karanlık bir karakteri canlandırmak nasıl bir duygu?
Gerçekten büyük keyif alarak oynuyorum. Ben 'Fuat Yılmaz'ı düz kötü bir adam olarak yorumlamadım. Karakterde istediğim yorum; daha akılda kalıcı, izleyicinin ne yapacağını merakla beklediği, hal ve tavırlarında belirgin özellikler olan bir psikopat yaratmaktı. Bunların neticesinde ortaya çıkan karakter, herkes tarafından çok beğenildi diyebilirim. Hayatımda almadığım kadar çok övgü alıyorum ve bu beni çok mutlu ediyor.
Sizin hırslarınız var mı?
Aslında durumlara ve olaylara karşı değişebilir insanın içindeki hırs. Bariz şekilde şu konularda hırslarım var diyemem. Herhalde dozunda hırslı biriyim.

YEŞİLÇAM'A SAYGI DURUŞU

'Bahtiyar Ölmez' çok farklı bir dizi. Mizahi ve yaratıcı bir senaryosu var. Sizce dizinizi diğer yapımlardan ayıran özellikler neler? Dizimiz çok sıcak bir öyküye sahip; bildik, bizden, güldüren bir hikaye. Ağdalı cümleler yok senaryomuzda. Daha çok sokakta, evde kurduğumuz/duyduğumuz cümlelerden oluşuyor. 'Bahtiyar Ölmez' kadar saf ve iyi niyetli bir adamın mafyanın tam ortasına düşmesiyle bocalamasını, abartıya kaçmadan çok güzel bir dille anlatıyoruz. Dizide herkesin takip ettiği bir karakter olduğuna inanıyorum. Hikaye olarak eski Yeşilçam filmlerine saygı duruşunda bulunuyoruz. Herkesin çok sevdiği filmlere dokunuyoruz.
Eşiniz Gökcan Gökmen Kuru da oyuncu... Aynı mesleği yapmak evliliğinizi nasıl etkiliyor? Eşimin beni izledikten sonra yaptığı yorumlar çok değerli. Hem benim gözümden, hem de bir yabancı gibi bakabiliyor oyunlara ve karaktere. İşin doğası gereği çalışma saatlerimiz çok değişken. Başka meslekten biri olsaydı, bu duruma alışması çok zor olurdu. Bazen bütün gün evdeyiz, bazen de işten eve sabah dönüyoruz. Bu gibi durumlar bizde normal karşılanıyor.

YETERİ KADAR ROMANTİĞİM

Vera isminde bir kızınız var. Bu adın anlamı nedir?
Yedi farklı dilde inanç anlamına geliyor. İsmin okunuşu ve soyadıyla uyumu çok hoşumuza gitti. Bu arada ismi annesi buldu, onu da söyleyeyim. Ben de kısa isimleri severim.
Kızınız ekranda sizi izliyor mu? Nasıl tepki veriyor?
İzliyor ama ona daha çok oyun gibi geliyor. Henüz 'bu babamın işi' algısı tam olarak yok. Beni gördüğünde "Aa babacığım!" diyor o kadar.
Nasıl bir babasınız?
Eşim çok iyi bir baba olduğumu söylüyor; babalık bana yakışıyormuş. Ben de babalık gibi yüce bir duyguyu bana yaşattığı için önce Allah'a sonra eşime sevgilerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum.
Romantik biri misiniz? Eşinize sürpriz yapar mısınız?
Yeterli ve doğru zamanlarda romantiğim diyelim. Her zaman değil yani, beklenmedik anlarda... Doğrusu bu bence.
BİZE ULAŞIN