Arif Sağ tedavi için Küba'ya gitti

Sosyal medyada ünlü sanatçının hayatını kaybettiği haberlerine aile ve sanatçı arkadaşları isyan etti. Sağ'ın sağlıklı olduğunu ve Küba'ya önceki gün gittiğini belirten kızı Aslı Sağ, kendi sosyal medya hesabından Sağ'ın Küba'da hastaneye giderken çekilmiş bir videosu ve fotoğrafını koyarak yanıt verdi

Arif Sağ tedavi için Küba'ya gitti

Türk Halk Müziği'nin en önemli sanatçılarından Arif Sağ, geçen mayısta rahatsızlanınca hastaneye kaldırılmıştı. Yapılan tetkiklerde beyninde ve akciğerinde tümör tespit edilen sanatçı ameliyat edildi. 13 Mayıs'ta Sebahat Akkiraz ve Erdal Erzincan ile birlikte konser vermesi beklenen Sağ, evinde rahatsızlanmıştı. Oğlu Tolga Sağ tarafından hastaneye götürüldü. Kontrollerinde Sağ'ın beyninde ve akciğerinde tümör olduğu tespit edildi. Usta sanatçının beynindeki ve akciğerindeki tümörler iki ayrı operasyonla alınıp temizlendi. Hastaneden taburcu olduktan sonra evinde kemoterapi alan Sağ, tedavi süreci bitince geçen hafta kontrole gitti. Yapılan tetkiklerde metastas olmadığı tespit edildi. Sağ, kanser tedavisi konusunda dünyanın önemli merkezlerinden biri haline gelen Küba'ya önceki gün gitti. Sağ'ın yanında oğlu Tolga ile kızı Aslı'da bulunuyor.

İLK AŞI YAPILDI

Eşi Yıldız Sağ'ı geçen ekimde kanserden kaybeden Arif Sağ'ın da aynı hastalığa yakalanması yakınları ve hayranlarını üzmüştü. Ancak kemoterapi tedavisinin tamamlanmasının ardından yapılan tetkikler sevindirdi. Sağ'ın beyninde ve akciğerinde tümören metastas yapmadığı tespit edildi. Ünlü sanatçının çıkan sonuçları kanser tedavisi konusunda önemli merkez olan Küba'nın İstanbul Konsolosluğu'na gönderilmişti. Sağ'ın sonuçlarını Küba'daki hastaneye ileten konsolosluuk yetkililerine hastaneden, "Hasta Küba'ya gelebilir" cevabı gelince Sağ, oğlu ve kızıyla birlikte önceki gün THY'nin tarifeli uçağıyla Küba'ya gitmişti. Buradaki hastanede bir dizi kontrolden geçen Sağ'a ilk aşısı yapıldı. Hastanede bir süre daha kontrol altında tutulacak Sağ, tedavisinin geri kalan kısmını Türkiye'de devam ettirecek.

Küba'da aşı olan Arif Sağ'dan video paylaşımı

BİZE ULAŞIN