Yılın aşk filmi İzmir’i ağlattı

Yılın aşk filmi İzmir’i ağlattı

Çocukluk arkadaşı 'Duygu' ve 'Murat'ın üniversitede başlayan ve yıllara uzanan aşk dolu hikayesini anlatan 'Acı Tatlı Ekşi' filmi, geçtiğimiz cuma günü vizyona girdi. İstanbul'da yapılan galanın ardından filmin başrol oyuncuları Buğra Gülsoy ile Özge Özpirinçci ve filmin yönetmeni Andaç Haznedaroğlu; önceki gün İzmir Optimum AVM'de sinemaseverlerle bir araya geldi. Filme büyük ilgi gösteren sinemaseverler, tüm salonları doldurdu. Filmi izleyenler, gözyaşlarına hakim olamadı. Gösterim öncesi İzmir basını ile buluşan filmin oyuncuları ve yönetmeni, soruları yanıtladı. Andaç Haznedaroğlu, "Filmin bir kısmını Alaçatı'da çektik. Herkesin seyretmesini istiyoruz. Güzel bir film oldu" dedi. Özge Özpirinçci, "Filmdeki sualtı sahnelerim Deliklikoy'da çekildi. Çekimler yaklaşık üç saat sürdü. Su inanılmaz soğuktu. Çok üşüdüm ama sahnelerimiz çok güzel oldu. Her dakikasına değdi. Rolüme hazırlanırken ilk kez bu kadar yoğun bir hazırlık süreci geçirdim" diye konuştu. Buğra Gülsoy ise "Filmimizde birçok duygu var. Hepimizin günlük hayatında yaşadığı duygular" dedi.

ÜNLÜLER DUYGULANDI

'ACI Tatlı Ekşi' filminin galasına katılan ünlü isimler, filmi izledikten sonra yapılan röportajlarda duygularını dile getirdi. İşte ünlülerin filmle ilgili yorumları:
YILMAZ ERDOĞAN: "Film beni ağlattı. Dokunaklı bir hikaye. Bir sevgi ilişkisinin bütün iniş çıkışlarının anlatıldığı çok güzel bir film. Uzun yaşayacak filmlerden biri bence. Sevgiyi tekrar anmak için iyi bir sebep bu film."
SELİN ŞEKERCİ: "Mükemmeller. İyi ki Buğra ve Özge oynamış. Çok iyiler. İzleyin, hepiniz görün."
BELÇİM BİLGİN: "Çok beğendim filmi. İçinde her şey var. Bence bu filmden herkes aşkla ilgili ilham alacak. Sevgililer aşka daha çok sarılacak. Sevgilisi olmayanlar da derin bir aşk arayışına girecek. Seyredenlerin 'Aşık olmak istiyorum' diyecekleri bir film."
HÜLYA AVŞAR: "Uzun zamandan beri bir aşk filmi yoktu; çok iyi olmuş. Tek söyleyeceğim, gerçekten insanın aşık olası geliyor filmi izledikten sonra. Benden herhangi bir haber duyarsanız bundan sonra, bu film yüzündendir."
EZGİ MOLA: "Filmi çok sevdim. Bir de bence Buğra ve Özge o kadar yakışıyorlar ki birbirlerine... Çok iyi dostlar ama çok iyi görünüyorlar. Yönetmen Andaç çok başarılıydı. Herkesin eline sağlık. Kostümleri, mekanları, oyunculuklarıyla, her şeyiyle çok güzeldi."
BERRAK TÜZÜNATAÇ: "Buğra ve Özge'yi izlemek çok keyifli. Bize birçok şeyi yaşatan bir filmdi. Hem gülündü, hem ağlandı. Çok tatlı bir sinerjileri var. Şansları bol olsun."

BİZE ULAŞIN