Enes Batur’un o videosu ortaya çıktı!

44. Altın Kelebek Ödülleri’nde Youtuber-Instagramer kategorisi Altın Kelebek Ödülü’nü alan Enes Batur’un dün ödülü geri alınmıştı. Ödülünü kaptıran Batur’un şiddet ve istismarı teşvik edici olduğu iddia edilen videosu ortaya çıktı.

Enes Batur’un o videosu ortaya çıktı!

Hürriyet'in geçtiğimiz günlerde dağıttığı 44. Altın Kelebek Ödülleri'nde bu yıl Youtuber-Instagramer kategorisi Altın Kelebek ödülleri arasında yer almış ve ilk ödül Enes Batur'a verilmişti. Ödül töreni ardından dün Enes Batur'un ödülü geri alındı.

Neden olarak Enes Batur'un seslendirip yayınladığı videoda çocuklara kötü örnek olabilecek görüntüleri kamuoyunda büyük tepkiye neden olduğu ileri sürüldü. Youtube'da yaklaşık 6 milyon takipçisi olan Batur'un önceden attığı ve şiddet ve istismarı teşvik edici olduğu iddia edilen cümleler sarf ettiği o video ortaya çıktı.

CİNSEL TACİZE TEŞVİK

Batur'un videoda bir baba ve çocuk arasında geçen diyalogları seslendirirken şiddet ve istismarı teşvik edici olduğu iddia edilen sözler söylediği görülüyor. Büyük tepki çeken videoda çocuğa karşı şiddet te gözler önüne seriliyor. Ödülün geri alınmasında videonun büyük rol oynadığı düşünülüyor.

BİZE ULAŞIN