Ekranların unutulmayan doktorları

Cosmopolitan, dizilerin ve filmlerin karizmatik doktorlarını derledi

Ekranların unutulmayan doktorları

GREGORY HOUSE
Medikal dünyanın 'Sherlock Holmes'u; 'House' dizisinin dahi doktoru 'Gregory House'dan başkası değil. Karizmatik doktorlar deyince akla gelen ilk isimler arasında yer alan 'Doktor House', iğneleyici konuşmaları ve kıvrak zekasıyla hayranlık duyduğumuz bir karakterdi.

DOKTOR STRANGE
Geçen sene Kasım ayında vizyona giren 'Doctor Strange'; gerek konusu, gerek başarılı prodüksiyonu ile hafızamıza kazınmıştı. Benedict Cumberbatch'in canlandırdığı karizmatik doktor 'Stephen Vincent Strange', mesleğinin önüne geçen kaza sonrası süper güçlere sahip olarak dünyanın kaderini değiştiriyor.

JACK SHEPHERD
Şimdi 'Games of Thrones' neyse, 'Lost' da bir zamanlar oydu. Ses getiren dizinin yakışıklı doktoru 'Jack Shepherd'ı, yedi sene geçmesine rağmen unutmadık.

JOHN W. THACKERY
Doktor William Stewart Halsted'ın hayatından ilham alınan ve iki sezon sonrasında sonlandırılan 'The Knick'in doktoru 'John W. Thackery'i de bu listede olmalı. Başrolünde Clive Owen'ın oynadığı dizi, 20'nci yüzyılın başında bir hastanede yaşanan olaylar üzerine yoğunlaşıyor.

DOKTOR JOHN H. WATSON
2009'da vizyona giren 'Sherlock Holmes'da ünlü dedektifi Robert Dawney Junior cahlandırırken, sağ kolu 'Doktor John H. Watson'a Jude Law hayat veriyordu. Bir dönem ordu doktoru olan 'Doktor Watson'ın, 'Holmes'la tanıştıktan sonra hayatı bildiğiniz gibi fazlasıyla değişiyor.

ROBERT LEGHARD
'İçinde Yaşadığım Deri' filminin estetik cerrahı 'Robert Ledgard', yani Antonio Banderas'ın filmdeki karizması tartışılamaz. 'Doktor Robert', filmde kızına tecavüz eden adamı estetik operasyonlarla bir kadına dönüştürüyor.

DOUG ROSS
'E.R.' dizisinin George Clooney'nin canlandırdığı 'başarılı doktoru 'Doug Ross', karizmatik olduğu kadar, merhametli ve iyi niyetli de. Bu listede olması gerektiği konusunda hemfikiriz değil mi?

BİZE ULAŞIN