A Haber 38 aydır zirvenin sahibi

A Haber 38 aydır zirvenin sahibi

Türkiye'nin en çok izlenen haber kanalı 2017'de yine a Haber oldu. Kantar Media Aralık ayı ölçümlerine göre; en çok izlenen haber kanalı olan a Haber, 38 aydır aralıksız birinci olarak rakiplerini bir kez daha geride bıraktı.
Türkiye'nin 24 saat canlı yayın yapan, yerli ve milli kanalı a Haber, Aralık ayı boyunca yine tarihi başarılara imza attı.

Haksızlıklara, zulme sessiz kalmayan kanal, Suriye'de kuşatma altındaki Doğu Guta'nın simgesi haline gelen Kerim bebeğin yürek burkan hikayesini ekrana taşıdı, Kerim bebek ve babası Ebu Muhammed'e ulaştı. Yaşanan dramı a Haber canlı yayınında dünyaya duyuran babanın yanı sıra;
Kudüs direnişinin sembol ismi haline gelen Fevzi El- Cuneydi de o anları a Haber'e anlattı.

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna dağılmış muhabir ağı ile Bangladeş'in Myanmar sınırındaki Arakanlı Müslümanlar'ın yaşadığı mülteci kamplarına giren a Haber, Müslümanlar'ın orada hayatta kalmak için nasıl bir yaşam mücadelesi verdiklerini de bir kez daha gözler önüne serdi.

Yayıncılıkta dünya rekoru kıran a Haber, 2017 özel yayınında tam 121 noktadan bağlantılar gerçekleştirdi.
A Haber tüm yıl olduğu gibi, o gece de dünyanın dört bir yanında en doğru haberi en hızlı şekilde verebilmek için haber nöbetindeydi.

A Haber, atv, a News, a Spor güçlerini birleştirdi ve yayıncılıkta dünya rekoru kırdı. A Haber, 31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan gece, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından aynı anda, stüdyoları ile birlikte tam 121 noktada yayındaydı.

A Haber, hızlı ve modern haber ağı ile 2018'e dakikalar kala Suriye Cerablus'ta da haber nöbetindeydi.
Washington'dan, Rusya'ya, Kudüs'ten Brüksel'e, Şanlıurfa'dan Muş'a kadar onlarca şehirden canlı yayınlar yapıldı. Siyasetin kalbinin attığı Ankara'da da a Haber ekipleri nöbetteydi.
Osmanlı'dan bugünlere miras kalan mehteran takımı da a Haber stüdyolarındaydı.
Stüdyoda ney ve kemane rüzgarı da esti. Yemen türküsü ile bu toprakların şehitleri anıldı.

BİZE ULAŞIN