10 binden fazla çocuk bilimle tanışacak

Nef Vakfı; Hay Atölye ile dezavantajlı kadınların yaşamına dokunurken Bilim Kiti projesiyle çocuklara bilimi sevdiriyor. Bilim kitlerini 70 okula dağıtmayı hedefleyen vakıf, 10 binden fazla çocuğu bilimle tanıştıracak

10 binden fazla çocuk bilimle tanışacak

'Verdiğimiz bizimdir, elimizde tuttuğumuz değil' anlayışıyla 2015 yılında temelleri atılan Nef Vakfı, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle toplumun kalkınmasına destek olmaya devam ediyor. Vakıf; kurulduğu günden bu yana, 3 bin 100 gönüllü ile 5 bin 200 çocuk ve 3 bine yakın aileye dokundu.

BİRİZ BİRLİKTEYİZ
Vakıf; Hay Atölye ve Nef Bilim Kiti projeleri ile kadınların ve çocukların hayatına dokunarak farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Nef İcra Kurulu Üyesi Selçuk Çelik "Varoluş amacımızı, sosyal sorumluluk ve topluma katkı sağlamak olarak tanımladık. Bu amaçla, dağıtılabilir karımızın minimum yüzde 51'ini toplumsal işlere ayırıyoruz, hatta bu oran son yıllarda çok daha artmış durumda" dedi. Eğitimli birey ve dinamik bir toplum yaratmak amacıyla faaliyetlerine devam eden Nef Vakfı, bugüne kadar eğitim alanında birçok başarılı projenin öncülüğünü de yaptı. Bunlardan biri olan BirizBirlikteyiz projesi, dört farklı alanda çocukların eğitimlerine destek olmayı hedefliyor. Biriz Birlikteyiz'in en önemli ayaklarından biri olan bilim projesi ile daha fazla çocuğun bilimle tanıştırılması hedefleniyor. Vakıf, #BirizBirlikteyiz diyerek başlattığı kampanyasında elde edilen gelirle Türkiye genelinde 70 okula bilim kitleri dağıtıyor. Vakıf; proje kapsamında bin adet Twin Bilim Kiti'ni, 10 bini aşkın çocuğa ulaştırmayı planlanıyor. Çocuklara bilimi sevdirmeyi amaçlayan TWIN bilim kiti, özel tasarlanmış 'kendin yap' deneylerinden oluşan, öğretici ve eğlenceli bir bilim seti olarak YGA tarafından tasarlandı. TWIN bilim kiti, mıknatıs yardımı ile kolayca birleştirilebilen elektronik bloklardan oluşuyor ve teknolojik cihazların çalışma mantığını anlatıyor.

BİZE ULAŞIN