Emel Sayın’dan Afrin mesajı!

Türk müziğinin güzide yorumcusu Emel Sayın önceki akşam CRR Konser Salonu’nda sahne aldı. Emel Sayın CRR’de verdiği konserde Afrin’deki Mehmetçiklerimiz İçin Yanık Ömer’i seslendirdi.

Emel Sayın’dan Afrin mesajı!

Türk müziğinin güzide yorumcusu Emel Sayın önceki akşam CRR Konser Salonu'nda sahne aldı. İBB'nin, "Bestekârlarımız" konser dizisi kapsamında sahne alan Emel Sayın, Sadettin Kaynak'ın eserlerini seslendirdi.

Emel Sayın’dan Afrin mesajı!

YANIK ÖMER'İ SESLENDİRDİ

Emel Sayın konserde, Kaynak'ın birbirinden farklı eserlerinin olduğunu vurgularken bu konserinde Yanık Ömer'i seslendirmek istediğini söyledi. Sayın: "Sadettin Kaynak'ın Yanık Ömer'i bir Mehmetçik, Kurtuluş Savaşı'nda kahramanca çarpışan bir askerimiz. Eserde savaş bitiyor ve Yanık Ömer köyüne dönüyor. Köyde büyük bir sevinçle karşılanıyor. Köy halkı onu bekleyen nişanlısı Pembe Gül ile düğünlerini yapmak için hemen hazırlıklara başlıyorlar. Yanık Ömer türküsü bu hikâyeyi en güzel biçimde anlatıyor ve mutlu sonla bitiyor.

"İNŞALLAH MUZAFFER OLSUNLAR"

Yaptığı konuşma esnasında duygulanan Sayın sözlerine şöyle devam etti: "Bu türküyü söyleyip Afrin'de çarpışan Mehmetçiklerimizden bahsetmeden olmaz. Eminim hepimiz dualarımızı gönderiyoruz onlara. İnşallah muzaffer olsunlar. İnşallah bu türküdeki gibi evli olanlar eşlerine, çocuklarına, nişanlı olanlar pembe güllerine kavuşsun ve hep birlikte düğün yapalım."

BÜYÜK ALKIŞ ALDI

Emel Sayın'ın konuşması salondan büyük alkış aldı. Sanatçı "Bestekârlarımız" konser dizisi kapsamında 9 Şubat'ta CRR Konser Salonu'nda Münir Nurettin Selçuk eserleriyle sanatseverlerle buluşacak.

BİZE ULAŞIN