‘Sanatçıları meydana davet ediyorum’

Oyuncu Mehmet Çevik, Zeytin Dalı Operasyonu’na karşı bildiri imzalayan sanatçılara tepki gösterdi: Benim gibi düşünen tüm sanatçıları meydana çıkmaya davet ediyorum. Bir organizasyon düzenleyelim ve Mehmetçik döndüğü zaman hep birlikte karşılayalım

‘Sanatçıları meydana davet ediyorum’

Osmanlı padişahlarının şiirlerinin Esenler Belediyesi'nce oluşturulan senfonik orkestra eşliğinde seslendirildiği 'Aheng-i Hümayun' isimli albümün galası, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un katılımıyla önceki gün yapıldı. Konserde; albümde dinleyicilerin beğenisine sunulan şiirlerden birini seslendiren oyuncu Mehmet Çevik; Zeytin Dalı Operasyonu'na karşı bildiri imzalayanlara tepki göstererek, "Artık benim gibi düşünen bütün sanatçıları da meydana çıkmaya davet ediyorum. Sayın bakanım sizden rica ediyorum; emir verin, bizim gibi düşünen sanatçılar, Mehmetçike 'Uğurlar ola, Allah seninle beraber' desin. Döndüğü zaman da karşılasın. Böyle bir organizasyona adım atalım" diye konuştu.

KARALAMA KAMPANYASI
Çevik, konuşmasına şöyle devam etti: "Mehmetçik 'Düğüne gidiyoruz, beklemesinler' diyor ama bazı sanatçı arkadaşlarım 'Oradaki sivil halka saldırıyorlar' kampanyasına katılıyor. Bu arkadaşlara şunu söylemek istiyorum; bir başkasının kölesi olup menfaatlerinizden ve sağlayabileceğiniz faydalardan vazgeçmeyip aslan taklidi yapamazsınız. Siz ancak o çiftliğin finosu olursunuz. Yeter! Halep oradaysa, arşın burada. Hadsizliklerini emperyal devletlerin yanına koyup zalimin, zulmün yanında olanlara diyorum ki; mert dayanır, namert kaçar."

BİZE ULAŞIN