Türk tasarımcıların hayalini süsleyen Oscar kadınları

Türk tasarımcıların hayalini süsleyen Oscar kadınları
90'ıncı Oscar ödülleri, bu gece sabaha karşı düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Her yıl ödül heyecanı kadar, kırmızı halı seremonisiyle de çok konuşulan törende, ünlü yıldızların nasıl kıyafetler tercih edeceği merakla bekleniyor. Oggusto.com sitesi, Türk tasarımcılara hayallerindeki Oscar kadınlarını sordu. Tasarımcılar, bu yılki törende hangi ünlü isimlere nasıl kıyafetler giydirmek isterlerdi? İşte yanıtlar...

ZEYNEP TOSUN: Bu yıl törende Saoirse Ronan'ı giydirmek isterdim. Bu yaz haute couture koleksiyonumda yer alan, Bartınlı kadınların tel kırma işledikleri kırmızı elbisemi kendisinin üzerinde görmek isterdim.

EZRA&TUBA: Bu yıl Oscar'da Nicole Kidman'ı giydirmeyi arzu ederiz. Ama umarız, önümüzdeki senelerde bir Türk oyuncuyu ödül törenine hazırlayabiliriz. Begüm Kütük, Melis Aygen, Büşra Develi gibi bir ismi kırmızı halıda görmek harika olur!

RAISA&VANESSA: Törende Jessica Biel'i giydirmek isterdik. Biel'in tarz olarak Raisa&Vanessa kadınına uygun olduğunu düşünüyoruz.

ÖZLEM SÜER: Frances McDormand'ı giydirmek isterdim. Kişilikli oyunculuk gücüyle 'Three Billboard Outside'da bizi büyüledi. Güçlü bir renk etkisi ve dantelin ölümsüz enerjisiyle çok hoş görünecektir.

MEHTAP ELAİDİ: Greta Gerwig; En İyi Film ve En İyi Yönetmen kategorilerinde ödüle aday oldu. Ne istediğini bilen, trend ve normları dinlemeyen, nevi şahsına münhasır bir kadın Greta. 2018 ilkbahar-yaz koleksiyonumdan bir kombin giydirmek isterdim ona. Elbise mi, gömlek mi, pantolon mu diye düşündürüp önyargıları kapıda bıraktırırdım.

Margot Robbie'yi Oscar'a hazırlamak isterdim. Şampanya rengi düşük omuz gece kıyafetimi giymesini isterdim. İpek şifon eteği, kristaller ve tüylerle işlenmiş danteli ve düşük omuz volanı ile çok hoş görünürdü. Farklılıkları iyi taşıyan bir karakteri olduğunu düşünüyorum.
BİZE ULAŞIN