Bakü’de üç günlük Türk modası rüzgarı

Bakü’de üç günlük Türk modası rüzgarı
Her yıl ünlü modellerin katıldığı moda organizasyonu Dosso Dossi Fashion Show, yurt dışındaki ilk etkinliğini geçtiğimiz günlerde Azerbaycan'da gerçekleştirdi. Ülkemizin ünlü modellerinin yer aldığı defile ile Bakü'de Türk rüzgarları esti. EXPO Center'da gerçekleşen moda şovunda; Çağla Şıkel, Özge Ulusoy, Wilma Elles, Şebnem Schaeffer, Günay Musayeva, Tuğba Melis Türk ve Ege Begüm Yücetan gibi modeller podyuma çıktı. Koreografisini Öner Evez'in hazırladığı defilede, Türk tasarımcıların 2018 ilkbahar-yaz koleksiyonları sergilendi. Azerbaycan'ın yanı sıra çevre ülkeler ve Türkiye'den gelen konuklar, defileyi ilgiyle izledi.
Defilede görev alan mankenlerle birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, ilk yurt dışı organizasyonunu kardeş ülke Azerbaycan'da gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını söyledi: "Dosso Dossi'ye özgü defile ve konserler ile Bakü'de festival havası estirdik. Türk ve Azerbaycan halkları arasında pek çok ortak yön var. Kendimizi evimizde hissediyoruz. 'İki devlet tek millet' anlayışıyla Türkiye ile güçlü bağları bulunan Azerbaycan'ın modayla da anılması için üzerimize düşeni yapıyoruz. Azerbaycan'ın en büyük uluslararası moda organizasyonunu yaptık. İlk şovumuzun ardından daha büyük etkinliklerle Azerbaycan'da olmayı arzu ediyoruz."

'BABA TARAFIM AZERi'
Defileye katılan Türk modeller ise kardeş ülke Azerbaycan'da oldukları için çok mutlu olduklarını belirttiler. İlk kez Bakü'de bulunduğunu söyleyen Şıkel, "Baba tarafım Azerbaycanlı. Buradaki konuşmaları duyunca hep babaannem aklıma geliyor" dedi.
Defilenin ardından, konuklar Bakü'nün popüler eğlence merkezi Enerji Club'ta düzenlenen partiye katıldı. Ünlü Azeri şarkıcılar Röya ve Soso Pavliashvili'nin konser verdiği partide renkli anlar yaşandı.
BİZE ULAŞIN