Bülent Ersoy'a büyük şok

Şarkıcı Lerzan Mutlu'ya yönelik "Ben adamın canlı yayınını basarım" sözü nedeniyle 'tehdit' suçundan yargılanan ünlü sanatçı Bülent Ersoy, 900 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Bülent Ersoy'a büyük şok

İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki 5'inci duruşmaya, sanık Bülent Ersoy ve şikayetçi Lerzan Mutlu katılmadı. Tarafları avukatları temsil etti.

BÜLENT ERSOY PİŞMANLIK SERGİLEDİĞİ İÇİN…

Şikayetçi Lerzan Mutlu'nun avukatı Hızır Barbaros Bursalıoğlu, sanık Bülent Ersoy'un pişmanlık sergilemediğini belirterek, caydırıcı bir şekilde cezalandırılmasını gerektiğini söyledi. Sanık Bülent Ersoy'un avukatı Aydın Kuban ise suçun yasal unsurlarının oluşmadığını dile getirerek, "Müvekkilimin ünlü bir sanatçı olması aleyhine bir değerlendirme nedeni olamaz" sözleriyle müvekkilinin beraatini istedi.

'SESİMLE DÖVERİM, BİLGİMLE GÖMERİM'

Şikayetçi Lerzan Mutlu'nun avukatı tekrar söz alarak "Kastetmek istediğim yargılama aşamasında pişmanlık göstermemesidir. Bu nedenle caydırıcı bir ceza alması gerektiğidir" deyince Ersoy'un avukatı Aydın Kuban, "Müvekkilimizin 'sesimle döverim, bilgimle gömerim' şeklindeki söylemi alelade bir söylemdir. Bu konunun bu yargılamayı ilgilendirmediğini düşünmekteyiz" ifadelerini kullandı.

900 LİRA ADLİ PARA CEZASINA ÇARPTIRILMASINA HÜKMETTİ

Avukatların sözlerini tamamlamasının ardından mahkeme, kısa bir ara verdi. Daha sonra kararını açıklayan mahkeme, Bülent Ersoy'un 'tehdit' suçunun sübuta erdiğini belirterek, 900 lira adli para cezasına çarptırılmasına hükmetti.

BÜLENT ERSOY'UN LERZAN MUTLU'YU TEHDİT DAVASINDA…

BİZE ULAŞIN