'Erik Dalı Gevrektir' şarkısı davalık oldu! Şarkıcı Ömer Faruk Bostan'a 'Erik Dalı' yasağı geldi!

'Erik Dalı Gevrektir' ile düğün ve eğlencelerimize giren Ömer Faruk Bostan, geçtiğimiz günlerde yapımcısına sitem etti. 360 milyon kez izlenen 'Erik Dalı Gevrektir' şarkısı yapımcısı ile şarkıyı söyleyen Ömer Faruk Bostan'ın arasını açtı. Rekor izlemeye ulaşan Erik Dalı şarkısının kullanıldığı yüzlerce toplu dans videoları çekildi. Sözlerini 30 yıl önce hayatını kaybeden Kadir Türen'in yazdığı şarkı patlayınca kazanılan para şarkıcı ile yapımcıyı karşı karşıya getirdi. GÜNAYDIN'dan Hakan Uç Erik Dalı kavgasını köşesine taşıdı.

'Erik Dalı Gevrektir' şarkısı davalık oldu!  Şarkıcı Ömer Faruk Bostan'a 'Erik Dalı' yasağı geldi!
Çarşamba 06.11.2019 11:39
Son Güncelleme: Çarşamba 06.11.2019 14:24
ABONE OL

Gevrektir' ile düğün ve eğlencelerimize giren , geçtiğimiz günlerde yapımcısına sitem etti. Önce durumu araştırdım. Malum şarkının videosu 360 milyon kez izlendi. Bu bir rekor. Bu şarkı ile düğün videosu çeken bir grup bile 10 milyon kez izlendi. Sözlerini 30 yıl önce hayatını kaybeden Kadir Türen'in yazdığı şarkı içimize öyle işledi ki... Şimdi konuya dönecek olursak... Yapımcı ile şarkıcı arasında mahkemeye taşınan bir husumet doğdu.

Noter katiplerinin 'Erik Dalı' yorumu sosyal medyada beğeni topladı!

'Erik Dalı Gevrektir' şarkısı davalık oldu!  Şarkıcı Ömer Faruk Bostan'a 'Erik Dalı' yasağı geldi!

Bostan, şarkının bu kadar tıklanıp kendisine para kazandıracağını ümit etmediği için, zamanında belli ki şarkının tüm haklarını yapımcıya vermiş. Şarkı patlayınca 'Hakkımı isterim, hadi kazancı paylaşalım' diye kıvranıp duruyor. Şimdilerde ise bu husumetin dozu artmış, yapımcı bırakın şarkıdan pay vermeyi, şarkıcının bu parçayı okumasını bile engellemiş. Şimdi buradan çıkan sonuçlara bir bakalım... Yapımcı, davasında haklıdır! İşe inan, yatırım yap, klibi çek, aranjöre, stüdyoya para ver, fotoğraf çekimi için tonla para harca ama şarkı patlayınca okuyan ile paylaş. Aman ne güzel! Peki zarar edince de şarkıcılar yapımcılara ek ödeme yapacak mı?

'Erik Dalı Gevrektir' şarkısı davalık oldu!  Şarkıcı Ömer Faruk Bostan'a 'Erik Dalı' yasağı geldi!

AYIP!
Evet, etik ve vicdani olarak bakacak olursak yapımcı biraz eleştirilebilir. Her ne kadar davanız, husumetiniz olsa da; şarkıcıya, kendisiyle özdeşleşmiş parçasını sahnede okumaması için yasak koydurmak biraz ağır olmuş. Son olarak buradan, ve 'Geceler' şarkısı patlayan Fatih Bulut gibi şarkılarını milyonlar izlesin diye yapımcı bulup onları yaptıkları işe inandıran no name isimlere sesleniyorum: Ya meşhur olup milyonlarca izlendikten sonra yolun başında kabul edip imzaladığınız şartlara itiraz etmeyin, halkın bağrına bastığı, ekmek yediğiniz şarkılarınızı mahkeme koridorlarında değersizleştirmeyin, ya da hiç bu yollara girmeyin. Tabii yapımcının yaptığı da çok ayıp, 'Bu şarkıyı düğünlerde okuyamazsın sen artık' ne demek!

'Erik Dalı Gevrektir' şarkısı davalık oldu!  Şarkıcı Ömer Faruk Bostan'a 'Erik Dalı' yasağı geldi!