Bala Hatun sırrını Osman Bey’e açıkladı

‘Kuruluş Osman’ın heyecanla takip edilen 16’ıncı bölümü #TürkTeslimOlmaz etiketiyle ekrana geldi. Bu bölümde Osman Bey ve Bala Hatun aşkında yeni gelişmelere sahne oldu.

Bala Hatun sırrını Osman Bey’e açıkladı
Perşembe 26.03.2020 00:02
ABONE OL

Moğollar tarafından yaralandıktan sonra Elif Ana tarafından tedavi edilerek hayata tutunan ancak yarası nedeniyle çocuğu olmayacağını öğrenen Bala Hatun, bu gelişmenin ardından Osman Bey'den uzaklaşmıştı.
Osman Bey, Bala Hatun'un bu tavrının sebebini anlamaya çalışırken araya Selcan Hatun'u soktu ve nihayet işin aslını öğrendi.

Osman Bey, Bala Hatun'a şu sözlerle seslendi: "Benim duam sensin. Sen ol, evlat Allah'ın takdiridir. Biz birbirimize böyle sevdalıyken, bir hançer yarasının gücü yetmez bizi ayırmaya Bala. Sensizlik beni dağıtır, sensizlik benim yarınla aramda en büyük engeldir. Sen bana güçsün, kuvvetsin, yoluma ışıksın, sen hayalimsin, sevdamsın! Şeyhimin rızasını alıp seninle yuva kurmaktan öte hayalim yoktur… Sen benim kara sevdamsın hatun! Allah evlat vermezse ona da razıyım. Seninle olduktan sonra her şeye razıyım. De hele, sen de razı mısın?" Bala Hatun'un cevabı ise "Sen ol da, ben her şeye razıyım Osman!" oldu... Yapımcılığını Mehmet Bozdağ'ın; genel yönetmenliğini Metin Günay'ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit'in üstlendiği 'Kuruluş Osman'ın 16'ıncı bölümü de seyirciden büyük ilgi gördü.