Çarşamba 19.01.2022 07:29
Son Güncelleme: Çarşamba 19.01.2022 09:42

Sezen Aksu’nun ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısına sanat camiasından sert tepki! ‘Üstün kılınanı kimse alçaltamaz’

Sezen Aksu’nun ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısına sanat camiasından sert tepki! ‘Üstün kılınanı kimse alçaltamaz’

Türkiye'nin 'Minik Serçe' olarak tanıdığını ünlü sanatçı Sezen Aksu, sosyal medyada gündem oldu. Ünlü şarkıcı Sezen Aksu, 'Şahane Bir Şey Yaşamak' isimli şarkısına sosyal medyadan tepkiler çığ gibi büyüyor. Sezen Aksu'nun skandal şarkı sözlerine adeta yorum yağdı. Sanat dünyasının ünlü isimleri de paylaşım yaparak tepki gösterdi.

ABONE OL

Sezen Aksu'nun Şahane Bir Şey Yaşamak isimli şarkısında Hz. Adem ve Havva için kullandığı cahil sözüne sanat dünyasının ünlü isimleri paylaşım yaparak tepki gösterdi.

UĞUR IŞILAK: "Cahilin öyle bir üslubu vardır ki, övse haklıyı küçültür; sövse haksızı yüceltir."

MURAT KEKİLLİ: "Bazıları Havva ile Adem'den geldiğini kabul etmeyebilir. İnsanın kendi anne ve babasına duyduğu derin saygı ve sevgi, atalarına ve ilk anne ile babasına da yansımalı."

DURSUN ALİ ERZİNCANLI: "Selam olsun insanlığın babası Hz. Adem'e ve insanlığın annesi Hz. Havva'ya… Ahlaklı ve edepli hiçbir insan, anne ve babasına cahil dememiştir. İster hoca olsun ister sanatçı, Hz.Adem ile sorunu olan bilsin ki: Allah- ü Teâlâ'nın üstün kıldığını kimse alçaltamaz."

4 VATANDAŞTAN SUÇ DUYURUSU

4 vatandaş, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak sosyal medyada günlerdir eleştirilen Sezen Aksu'dan şikayetçi oldu.

Vatandaşlar şikayet dilekçelerinde Aksu'nun dini değerleri aşağıladığını ve inananlara hakaret ettiğini savundu.

Vatandaşlardan biri ise Aksu'nun kullandığı ifadenin onur kırıcı ve zedeleyici olduğunu belirtti.

Cahil sözünün ifade hürriyeti kapsamında değerlendirilemeyeceğinin vurgulandığı dilekçede, ünlü sanatçının dini değerleri alenen aşağılama suçundan yargılanması talep edildi.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Aşk seni bulabilir de, uzakta durabilir de...
Susma veda ederken biraz gül, bir şey söyle giderken...