Yaz bitmeden en az bir kez denemeniz gerekenler

Trendleri kendinize uygulamak biraz risk almak anlamına da geliyor elbette. Fakat tüm yılın en renkli zamanlarında elinizi taşın altına koymanın tam sırası. Plaj sezonunu havalı geçirmenin yollarıyla tanışın.

Yaz bitmeden en az bir kez denemeniz gerekenler
Ezgi Tanlak

SAÇLARINIZI 'GERÇEKTEN' KISA KESTİRİN

Şu 'kökü sende' klişesini bir süreliğine daha hayat mottonuz haline getirin! Evet, bu çok radikal bir değişiklik, fakat denemeden size en fazla yakışacak modelin bu olup olmadığını asla bilemeyeceksiniz. Bu söylediğimizin en ciddi örneğiyse Lily Collins. Saçlarını çene hizasına getirdiğinde ona bayılmıştık. Fakat daha kısa bir modelin ona bu kadar yakışacağını tahmin edemezdik.

NAIL ART OYUNUN GALİBİ SİZ OLUN
Tırnak yapıştırmaları, Nail art uygulamasına zekice bir boyut kazandırıyor. Yalnızca kendinize uygun motifi seçin, yapıştırın, törpüleyin. Tırnaklarınızın fotoğrafını çekip ve Instagram'a yüklemekse bonus!

MUTANT GÜZELLİK: ATKUYRUĞU

Atkuyruğu hiç bu kadar baştan çıkarıcı olmamıştı. Birkaç sezondur ensede yapılan atkuyruklarının piyasaya hükmettiği bir gerçek. Fakat bu yaz
devreye bir de tostlar girdi. Stella McCartney, defi lesinde 90'lara ait bu trendi gündeme getirince görünüm de haliyle resmiyet kazandı.

BİRAZ ÇİLDEN ZARAR GELMEZ

En sevimli makyaj sıfatını taşıyan bu trendi ilk gördüğümüzde biz de fazlasıyla şaşırdık; fakat önümüzdeki trendleri de incelemeye aldığımızda gördük ki kendisi pek bir kalıcı... Fondötenle tonu eşitlediğiniz cildinize sivri uçlu kahverengi kalem ile belli belirsiz noktalar koyun. Preen defi lesindeki kadar aşırıya kaçmak istemiyorsanız işlemi burun kemeri ve elmacık kemikleri üzeriyle sınırlandırın.

ÖRGÜSANATINDA UZMAN MERTEBESİ

Herkese yakışan bir örgü çeşidi vardır ve o modeli yakaladığınız anda herortamda imzanıza dönüşeceğini bilmeniz gerek. Birkaç sezondur farklı versiyonlarıyla podyum dünyasındaki yerini koruyan örgünün en güncel ve sıra dışı versiyonu Donna Karan cephesinden geldi. Biraz beceri (ve pek tabii biraz da yardım) gerektiren örgü için saçlarınızı dört eşit tutama ayırın. İkisini sizin, ikisiniyse arkadaşınızın tuttuğu tutamları birbirinin üzerinden çapraz hareketlerle atarak uca kadar örün ve sabitleyin.

BAKIŞLARA RENK GELDİ

Evet, siyah ve kahve tonları makyajın zamansız renklerinden. Peki, gökkuşağının o göz kamaştırıcı renklerine neolacak? Ve dahası neden uygulamayı kirpik dibiyle sınırlandırasınız? Peter Som'un deneysel çalışmasından esinlenme zamanıdır, hanımlar...

RUJ İLE RENKLENİN

Bu yaz, ruj konusunda cesaretinizi mümkün olduğunca toparlamanız gerek. Fuşya, mor, kırmızı ve mercan tonları, cilt makyajını
mümkün olduğunca minimumda tutarak uygulayın. Rengin ömrünü uzatmak için baz olarak aynı tonlarda dudak kalemiyle zemin hazırlamayı ihmal etmeyin.

KAKÜLE NE DERSİNİZ?

Her zaman eğlenceye varsınız fakat bağlanmaktan korkuyorsunuz. Belki şimdi duyacaklarınız size yardımcı olur: Kakülün ideal boya kadar uzaması yalnızca dört ay sürüyor. Tabii bu süreçte farklı modellere de dönüştürebileceğinizi hatırlatmadan edemeyeceğiz. Yani bu durum kaküllerle aranızda o kadar da uzun süreli
bir bağ kuracağınız anlamına gelmiyor. Fakat kendinizi buna rağmen gergin hissediyorsanız, takma kaküllerden birini deneyebilirsiniz.

EYE LINER KANUNU


Eğer tek gözünüze kuyruklu eye liner'ı çekmeyi başardığınızda evin içinde mini bir zafer turuna çıkıyorsanız ve sonra anında içiniz diğer göze nasıl eşit uygulama yapacağınızla ilgili kuşkuyla doluyorsa ortak noktadabuluştuk demektir. Biraz çaba ve pratik gerektirse de bu yeni versiyonlar bizi fazlasıyla baştan çıkardı.

BİZE ULAŞIN