Renk skalasında gezintiye çıkın

Hafif bir renk değişikliği, minik rötuşlar ya da radikal görünümler… Siz bu yazın en trend saç renklerinden hangisine kendinizi daha yakın hissediyorsunuz? Doğru makyaj uygulamalarıyla bakışları üzerinize çeviren siz olun!

Renk skalasında gezintiye çıkın
BAKIR KIZIL
Kızıl saçları çok avangart bulduğunuz ve kırmızı halıda ikiden fazla kızıl saçlı aktriste rastlamayacağınızı düşündüğünüz o zamanları hatırlıyor musunuz? Evet, devir değişti; kızıl saç ve tonları şu anda kırmızı halıyı domine eder oldu. Renk, yapılan minik oynamalarla her cilt tonuna uyum sağlıyor. Üstelik bu yazın olmazsa olmazlarından mercan tonlarda allık ve ruj ikilisiyle çabasız bir güzellik elde etmeniz an meselesi. Renk koruyucu spreyle hem bakım yapabilir hem de rengi koruyabilirsiniz.

BEBE IŞILTILARI
İnce tutamları boyama ve renk açma işleminden oluşan yeni bir teknik olan bu yöntem, tüm zamanınızı havuz başında, güneşin altında geçirdiğiniz çocukluk yıllarına gönderme yapıyor. Rosamund Pike'ın öncülerinden olduğu trend, kendi saçlarınızın üzerine uygulandığı için dört ayda bir rötuş yaptırmayı gerektiriyor. Bakışlarınızı ön plana çıkaracak, makyajsa doğal saç renginizle kusursuz uyum yakalayacak.

DUMANLI KAHVERENGİ
Eğer son dönemde etrafınızda gördüğünüz ombré kadınlarından biri olmadığınızı düşünüyorsanız, boyatmaya kıyamadığınız koyu saçlarınızı bu sezon da kendi haline bırakın. Çünkü bu yaz sizin yazınız! Cilt alt tonlarınızda pembe renk daha baskınsa ya da koyu tenliyseniz, makyaj konusunda tercihinizi soğuk mücevher tonlarından yana kullanabilirsiniz. Eğer çabuk bronzlaşan bir teniniz varsa, altın tonlarından uzaklaşmayın!

KARAMEL SARI
Eğer sarışınsanız ve gölgelerinizden vazgeçemiyorsanız, trendlere ayak uydurmak için yapmanız gerekenler var. Kuaförünüzden Karlie Kloss'unki gibi sıcak karamel tonlarına ağırlık vermesini ve rengin saçların geri kalanıyla doğru orantıda karıştığına emin olmasını isteyin. Temel kural rengin çizgisel olarak belirgin olmaması! Yazın sahilde geçirdiğiniz saatler saçlarınızın rengini açarken, bir sonraki randevu tarihinizi ötelemenize yardımcı olacak.

COOL TAKIM
Renk kartelasının en göz alıcı renklerinin saçlardaki uygulaması artık bizi hiç şaşırtmıyor; aksine cool karşılanıyor. Gwen Stefani, buz beyazı platin saçlara imzasını atarken, Nicole Richie'nin lila görünümü bizi 'Acaba denesek mi' düşüncelerine daldırıyor. Hollywood'un "It Girl"leri sayesinde kanımızı kaynatan renkli saçlar bu yaz için kesinlikle denemeye değer kategorisine dahil!

GÜÇLÜ IŞILTILAR
Ombré devri geldi, geçti. Şimdi şehri sallayacak bu yeni trendi uygulama zamanı. Kendi saçlarınızın üzerine atılan yoğun ve geniş ışıltılar, güneşte açılmış kadar doğal bir görünüm kazandıracak. Kalın saç maşasıyla dalgalar yaratın ve dağıtın.

BİZE ULAŞIN