80. yılda yeniden Monroe

Norma Jeane'i dünyanın kalbini kazanan ikonik bir güzelliğe; Marilyn Monroe'ya dönüştüren Max Factor, makyaj stüdyo açılışının 80. yılında güzel yıldızı kapak yüzü ilan etti.

80. yılda yeniden Monroe
  1. Haberler
  2. Cosmopolıtan Hair&Beauty
Çarşamba 23.09.2015 ABONE OL
40'lı yıllarda kumral bir genç kız olarak girdiği Max Factor makyaj stüdyosundan, dillere destan Marilyn Monroe imajıyla çıktı güzel yıldız. Platin saçlarıysa bir ekolün öncüsü oldu. Bugünse Max Factor bu olağanüstü hikayeyi, Marilyn Monroe'yu Global Cazibe Elçisi ilan ederek kutluyor ve mirasına sahip çıkıyor. Candice Swanepoel'i Marilyn Monroe'ya dönüştüren markanın Türkiye makyaj artisti Rıfat Yüzüak'tan makyaja dair detayları öğrendik.

MARILYN MONROE'NUN MARKAYLA OLAN BAĞLANTISI

Ünlü sinema yıldızı Norma Jeane'i dünyanın kalbini kazanan ikonik bir güzelliğe sahip olan Marilyn Monroe'ya dönüştüren Mr. Max Factor'dü. 2015 yılı Mr. Max Factor'ün Hollywood'daki pek çok ünlüyü ağırladığı makyaj stüdyosunun kapılarını açışının 80. yılı. Norma Jeane onun stüdyosuna 1940'larda bir kumral olarak girdi ve Mr. Max Factor sayesinde Marilyn Monroe'ya mükemmel uyan bir görünümle, platin sarısı saçlarla çıktı. Ondan sonra, Max Factor makyajını Marilyn Monroe'da bir ikon yaratmak için kullandı. Marilyn Monreo ise yıllar sonra, Max Factor'ün ve dünyanın en başarılı makyaj sanatçılarından oluşan global Max Factor Makyaj Artisti ağının ilham kaynağı oldu. Bugün Max Factor bu olağanüstü hikayeyi, Marilyn Monroe'yu Global Cazibe Elçisi ilan ederek kutluyor.

TRENDLER 70'LERİN 'GLAM BEAUTY LOOK'UNU HEDEF GÖSTERİRKEN NEDEN MARKA ELÇİSİ MONROE?

Güzellik dünyası artık parıltı ve cazibe etkisinden doğallığa dönerken; Max Factor Marilyn Monroe ile dünyanın her yerindeki kadınlara, içlerindeki cazibeyi ortaya çıkarmaları ve kendi dönüşümlerini yaratmak için ilham veriyor. Monroe, şehvetli kırmızı dudakları, pürüzsüz cildi ve dramatik çizgilerle belirginleştirilmiş gözleri ile 1950'lerin en ünlü görünümü haline gelen kişisi ve bu görünüm güzellik ve moda camiasındaki hakimiyetini koruyor.

MAX FACTOR TÜRKİYE MAKYAJ ARTİSTİ RIFAT YÜZÜAK SORULARIMIZI YANITLIYOR:

Monroe makyajında en odaklanılması gereken bölüm yüzün hangi kısmı?
Monroe makyajında öne çıkan yerler gözler ve dudaklar… Bu yüzden eye liner ve ruja odaklanmak doğru olacaktır. İri gözler ve kırmızının en cazibeli tonuyla renklendirilmiş dudaklar Monroe makyajının en belirgin özelliği.

Uygulamayı Cosmo okuyucularıyla paylaşabilir misiniz?
Uygulamaya yüzden başlıyoruz. Öncelikle parmaklarınızı kullanarak, Max Factor Facefinity All Day Flawless fondöteni kusursuz cilt rengi için teninize eşit olarak uygulayın. Gözaltlarınızı aydınlatmak için Mastertouch Concealer'ı uygulayın. Miracle Touch allığın Soft Murano ve Soft Pink renklerini birbirine karıştırarak elmacık kemiklerinize sürün. Masterpiece Precision Shadow ürününün Pearl Beige tonunu burnun altına, dudak çukurunun içine ve yanak boyunca ve kaş kemiklerine doğru doğal görüntüyü güçlendirmek için uygulayın. Şimdi bu özel makyajın en dikkat çekici noktası olan gözlere geçiyoruz. Max Factor Kohl Pencil göz kaleminin kahverengi tonunu göz kapağı çizgisi boyunca hafifçe uygulayın. Bronze tonundaki Excess Shimmer göz farı ürününü gözkapağı çizgisinin altına dağıtın. Excessive Charcoal rengindeki Excess Intensity Longwear Eyeliner'ı göz kapağının iç kenarı boyunca uygulayın. Beyaz renkli Max Factor Kohl Pencil göz kalemi ile alt göz çizgisinin içine göz bitimine doğru bir hat çekin. Püf noktası ise şu: Mükemmel bir kuyrukla çarpıcı bakışlar yaratmak için göz merkezinin çevresine üç nokta koyun ve bu noktaları birleştirin. Son olarak dramatik kirpik görünümü için False Lash Effect maskarayı iki kat sürün. Sıra dudaklara etkileyici kırmızı tonunu uygulamaya geldi. Dudağınızın çerçevesini Red Rush tonundaki Colour Elixir dudak kalemi ile belirginleştirdikten sonra cesur ve çekici bir görüntü yaratmak için Colour Elixir rujun Ruby Tuesday tonuyla makyajınızı tamamlayın.

Uygulamada nelere dikkat edilmesini önerirsiniz?
Uygulama sırasında alınacak sonucu unutmamak ve makyajı artırmamak çok önemli; Marilyn Monroe makyajı zamansız ve özel bir makyaj… Dolayısıyla abartmadan eyeliner ve kırmızı ruj odağınızı koruyun derim.

Ünlü yıldızın en beğendiğiniz tarafları neler?
Kendine has tarzını koruyup kendine her konuda en yakışanı bulup onların üzerine giden stil sahibi yönünü seviyorum. Ve ölümünden yıllar sonra bile trendleri belirleyen makyajı hayranlık uyandırıcı.

Max Factor'ün favoriniz olan üç ürününü sorsak…
Kusursuz ve ışıltılı bir cilt için Skin Luminizer Fondöten, kirpiklere kökten uca hacim kazandırmak için Masterpiece Transform Maskara ve gözlerde büyüleyici metalik bir etki yaratmak için Excess Shimmer Far. Marilyn Monroe'nun en sevdiği Max Factor rujundan ilham alan Colour Elixir ruj Ruby Tuesday de cazibeli bir görünüm elde etmek istediğimde vazgeçilmezlerim arasında.

BUGÜN NELER OLDU