Güzellik editörüne sorun

Güzellik editörümüz Ezgi Tanlak, cevapları en çok merak edilen soruları yanıtlıyor. Favori ürünleriyle tanışın.

Güzellik editörüne sorun
AÇIK TENLİYİM VE ÇOK TREND OLAN TURUNCU ALLIKLARDAN KULLANMAK İSTİYORUM. BANA YAKIŞIR MI? ÇOK
Makyaj artistleri çok açık tende turuncu tonların doğal durmayacağını söylüyor. Bunun yerine pembe alt tonlar barındıran mercan renginde allık kullanabilirsiniz. Bu cildinize daha canlı ve genç bir ifade katacak.

TÜM KIŞ BOYUNCA PEDİKÜR YAPTIRAMADIĞIM İÇİN AYAKLARIM OLDUKÇA BAKIMSIZ. HERHANGİ BİR ÖNERİNİZ VAR MI?
Kış aylarında pedikür konusunda tembel davranmanız oldukça normal. Fakat sonrasında kuruyup çatlamış topuklarla uğraşmak sizi daha çok yoracak. Yoğun nemlendirici kremi ayaklarınıza uygulayıp çorap geçirin. Her banyo sonrasında ayak törpüsüyle ölü derilerden kurtulun.

SAÇLARIMI DAHA ÖNCE BOYATMADIM VE BİR DEĞİŞİKLİK YAPMAK İSTİYORUM. NELERE DİKKAT ETMELİYİM?
Hepimiz zaman zaman görünümümüzde değişiklik yoluna gideriz. Eğer saçlarınızı boyatmaya karar verdiyseniz kendi saç renginizden iki ton açık renkleri tercih edin. Hafi f ışıltılar görünümünüzü güncellemenize yetecek. Eğer görünümden memnun kalmazsanız, açık tonları düzeltmek daha kolay olacak. Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da rengin saç ve gözlerinizle uyumlu olması. Eğer mavi gözlüyseniz soğuk renkleri; kahverengiyse daha sıcak tonları tercih edebilirsiniz.

KIRMIZI OJE BENİM İMZAM NİTELİĞİNDE. FAKAT TIRNAK YÜZEYİNDE SARARMALAR MEYDANA GELDİ. RENGİNİ NASIL AÇABİLİRİM?
Deborah Leppmann'ın önerisi bir kaseye doldurduğunuz suya yarım limonu sıkıp, tırnaklarınızı bu karışımın içinde 5-10 dakika bekletmek. Ardından asetonsuz oje çıkarıcıyla kalan sarılıktan da kurtulun. Gelecekte de aynı sorunu yaşamamak için ojeyi sürmeden önce baz uygulamayı ihmal etmeyin.

SİVİLCELERDEN DOLAYI CİLT YÜZEYİM ÇOK GİRİNTİLİ ÇIKINTILI VE FONDÖTENLE KAPATAMIYORUM. BİR ÖNERİNİZ VAR MI?
En mantıklı uygulama şu; matlaştırıcı bazı, tampon hareketlerle izin üzerine sürün. Yarı mat bir ürünle pürüzleri kapatarak etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Ardından yoğun kapatıcılıkta fondötenle kapatıcının üzerine ikinci kat uygulama yapın.

BİZE ULAŞIN