Yeşilyurt Kiraz Festivali Sona Erdi

Yeşilyurt Kiraz Festivali Sona Erdi
Yeşilyurt Kaymakamlığı, Yeşilyurt Belediyesi ve İstanbul Yeşilyurtlular Derneği’nin düzenlediği 21. Kültür, Kiraz ve Spor Festivali sona erdi.
Festival kapsamında Mevlid-i Şerif ve kiraz yarışmasının ardından güreş sahasında Yeşilyurt Karakucak Güreşleri ve ödül töreni yapıldı. Akşam saatlerinde ise Büyükşehir Belediyesi yanında toplu nikah ve sünnet töreni ile Yeşilyurt Türkü gecesinin ardından kapanış gerçekleşti. Yeşilyurt Atılgan Parkı’nda yapılan Mevlid-i Şerif ve kiraz yarışmasına Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurtlu iş adamları, sünnet edilmiş çocuklar ve aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Mevlid-i Şerif için duaların okunmasının ardından sünnet olan çocuklara çeyrek altın takıldı. Sünnet olan çocuklardan birine kirve olan Kaymakam Nesim Babahanoğlu, “Şu an heyecanlı bir anı paylaşmak üzere bir aradayız. Ben hayata yeni adım atan çocuklarımıza ve ailelerine hayırlı olsun diyorum. Bu festivalimiz dolu dolu geçiyor. Bütün Yeşilyurtlu hemşehrilerimize ve ailelerine hayırlı olsun diyorum” dedi.
Her yıl düzenlenen ve toplu sünnet faaliyetini gerçekleştiren festivalde, bu sene 152 çocuğun sünnet ettirildiği belirtildi. Takı töreninden sonra ise kiraz yarışması düzenlenerek, 20 çeşit kiraz arasından ilk 4 belirlendi. En iyi kirazı seçmekte çok zorlandıklarını söyleyen jüri başkanı, kirazları seçerken birçok kriterde bulunduklarını belirtti. Hem kiraz hem bahçe yarışması olarak düzenlenen yarışın sponsorluğunu Yeşilyurt Ziraat Odası yaptı. Yarışmada derece yapanlara 2 adet yarım altın, 5 adet çeyrek altın ve her yarışmacıya birer gömlek hediye edildi. Yarışmadan sonra vatandaşlara kiraz ikram edildi.
BİZE ULAŞIN