Yangın Tatbikatı Eğitimi Ve Uygulaması Yapıldı

Yangın Tatbikatı Eğitimi Ve Uygulaması Yapıldı
Yeşilyurt Belediyesi, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında “Yangın Tatbikat” konulu hizmet için eğitim semineri düzenledi.
Yeşilyurt Belediyesinin Yakınca’daki hizmet binasında saat 10.00’da gerçekleşen seminerde yangının çıkma nedenleri, önlemleri, evlerde ve kurumlarda alınması gereken tedbirler slayt gösterileri eşliğinde anlatıldı. Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Uzmanı Ömer Çoban tarafından verilen seminer katılımcıların soru cevapları ve eğitim sonunda uygulamalı yangın tatbikatı ile son buldu.
Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, seminer öncesinde yaptığı konuşmada, “6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında Yeşilyurt Belediyesi olarak personelimize olası bir yangın durumunda yapılacak olan iş ve işlemlerin ne şekilde olması gerektiğinin uygulamalı bir şekilde göstermek adına bu semineri düzenledik. Yapılacak olan yangın eğitimi ve tatbikatını kendi güvenliğimiz açısından önemsemeliyiz. Önemsemediğimiz, ötelediğimiz bir yangın tüpü veya yangın söndürme aletleri ile ilgili ihmal, telafisi olmayan sonuçlara sebep oluyor. Mal kaybı telafisi olan bir şey ancak bu ihmalin sonucunda meydana gelecek can kaybının telafisi yok. Dolayısıyla bu konu hem vicdani hem yasal bir zorunluluktur. Bu konuyu hem bireysel, hem de kurum olarak önemsiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Eğitim sonrası görevli personeller, Yeşilyurt Belediye binası yan tarafında bulunan özel alanda yangın tatbikatını uygulamalı olarak gerçekleştirdi.
BİZE ULAŞIN