Sofular-karlık Grup Yolunda Çalışmalar Sürüyor

Sofular-karlık Grup Yolunda Çalışmalar Sürüyor
Malatya Büyükşehir Belediyesi kırsal mahallelerin bozulan yollarında bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, çalışmalar kapsamında Kuluncak’a bağlı Sofular-Karlık grup yolunda bakım-onarım ve kısmi kaplama çalışmaları yapıyor.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, 30 kilometre uzunluğundaki grup yolunda çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, yolun bakım onarım çalışmalarında 10 bin ton asfalt kullandığı belirtildi. Ayrıca kırsal mahalle yolları içerisinde en uzun grup yollarından biri olan Sofular-Karlık grup yolunun 18 kilometrelik kısmında sathi kaplama asfalt yapılacağı kaydedildi.
Sofular ve Karlık Mahallesi sakinleri yapılan yol çalışmalarından memnun olduklarını ifade ederek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler. Yollarının yapılmasını uzun süredir beklediklerini belirten vatandaşlar, “Yolumuz Kuluncak’tan başlıyor ve Sivas’ın Gürün ilçesiyle birleşiyor. Yolumuz önceden çok yıpranmıştı. Hemen hemen her noktası çukurlarla doluydu. Malatya Büyükşehir Belediyemiz havaların düzelmesiyle yolumuzda bakım-onarım çalışmalarına başladı. Yapılan çalışmalarla yolumuz düzenli hale geldi. Araçlarımızla şimdi daha rahat gidiyoruz. Bazı noktalarda yeni asfaltlar serileceğini öğrendik. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.
BİZE ULAŞIN