Battalgazi Belediyesi, Bin 500 Kişiye İftar Yemeği Verdi

Battalgazi Belediyesi, Bin 500 Kişiye İftar Yemeği Verdi
Battalgazi Belediyesi tarafından hizmete sunulan İftar Çadırı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Battalgazi Belediyesi tarafından hizmete sunulan İftar Çadırı’nda ilk olarak Kur-anı Kerim tilaveti okunurken, ardından da Ramazan ayının önemi ile ilgili vatandaşlara dini bilgiler verildi. Burada konuşan Malatya İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Abdulkadir Keleş, Ramazan ayının önemine dikkat çekerek, Ramazan ayında ibadetin ve paylaşmanın önemine vurgu yaptı.
Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval da konuşmasında, Ramazan ayının rahmet ve bereket ayı olduğunu belirterek, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın il dışında olması nedeniyle iftar programına katılamadığını ve Başkan Gürkan’ın selamlarını getirdiğini söyledi. Kırçuval, Battalgazi Belediyesi İftar Çadırı’nda verilen ilk iftar yemeğini karşılayan iş adamı Sıtkı Yalçın ve oğlu Murat Yalçın’a teşekkür etti.
İftar programında daha sonra Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval, iftar programına katılan Malatya İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Abdulkadir Keleş’e teşekkür belgesi verirken, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Karakuş ise, iftar yemeğini karşılayan iş adamı Sıtkı Yalçın’ın oğlu Murat Yalçın’a teşekkür belgesi verdi.
Akşam ezanının okunması ile birlikte Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval, vatandaşlara iftar yemeği dağıttı. Ramazan ayının ilk iftarını okunan ezan ile birlikte Battalgazi Belediyesi İftar Çadırı’nda yapan vatandaşlar, verilen hizmetten memnun kaldıklarını ifade ettiler.
Battalgazi Belediyesi İftar Çadırı’nda yaklaşık bin 500 kişiye iftar yemeği verildi.
BİZE ULAŞIN