Çalık: “Hiç Bir Siyasi Partiye Mahkum Değiliz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.
TBMM’de yapılacak olan yemin töreni öncesi Malatya’da sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ziyaretinde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberinde İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Malatya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cemiyet Başkanı Haydar Karaduman, yeni dönemde tekrar seçilen Öznur Çalık’a başarılar dileyerek Malatya’ya yapılan hizmetlerin artacağını umduğunu söyledi.
AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı da, AK Parti’nin 3 dönemdir tek başına iktidar olduğunu belirterek, son seçimlerle birlikte halkın takdiri ile koalisyonun olacağını söyledi.
Daha sonra söz alan Öznur Çalık ise daha önceki seçimleri hatırlattı ve “Milletin iradesi nasıl bize tek başına yüzde 35 ile iktidara getirdiyse bugün de yine yüzde 41 ile bu ülkenin birini partisi olma onurunu bizlere tekrardan yaşattı” dedi.
12 yıllık iktidarları sonrasında yüzde 41 ile Türkiye’nin yine en iyi partisinin AK Parti olduğunu belirten Çalık, “Milletin İradesi tek başına iktidar olmaya engel ama koalisyon yada farklı formüllerle iktidar olmaya engel değil. Biz AK Parti olarak bütün istişare mekanizmalarını sonuna kadar kullanıyoruz. Hem milletimizle istişare yapıyoruz hem de sorumluluk taşıyan bütün birim başkanlarımızla, kademelerimizle görüş alışverişlerimizi yapıyoruz” diye konuştu.
Koalisyon görüşmelerine değinen Çalık, “Biz hiçbir siyasi partiye mecbur değiliz, mahkum değiliz. Ne MHP’ye ne CHP’ye nede HDP’ye. Bizim bir tek mecbur ve mahkum olduğumuz alan var oda milletimizdir. Koalisyon görüşmeleri masada. Her şey milletimizin gözü önünde tüm şeffaflığı ile olacak ve milletimizin bize yüzde 41 ile verdiği sorumluluk gereği üzerimize düşen vazifeyi yerine getireceğiz” dedi.
Yapılacak koalisyon görüşmelerinde iktidar olma imkanı bulamamaları sonucunda muhalefet olarak ta göreve devam edebileceklerini belirten Çalık, ancak görüşmelerde bir sonuç alınamaması durumunda ise erken seçim dahil olmak üzere gerekenin yapılacağını söyledi.
“Dün nasıl milletin iradesine saygı duyuyorsak bugün de aynı şeyi diyoruz” diyen Çalık, “Demek ki 12 yıllık iktidarımız boyunca yapmış olduğumuz hizmetlere daha yenilerini eklememiz gerekir. Daha da çalışmamız gerekiyor. Ve daha fazla alan ile irtibata geçmemiz gerekiyor” diye konuştu.
7 Haziran 2015 seçimlerini her alanda okumaya gayret gösterdiklerinin altını çizen Çalık, AK Parti olarak bu sonuçları ayrıntılı olarak ele almaya da devam ettiklerini söyledi.
Seçim öncesi Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kayısı üreticilerine verdiği müjde ile ilgili de konuşan Çalık, dondan zarar gören kayısı üreticilerine yapılacak ödemenin Valilik ve Tarım İl Müdürlüğü tarafından yapılan kriterler ile ödeneceğini belirterek oluşturulan heyetin raporları doğrultusunda ödemelerin yapılacağını söyledi. İlgili kurumların bu konuda çalışmalarını yürüttüğünü söyleyen Çalık, gelen paranın yetmemesi durumunda ise yeniden Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşüleceğini ifade etti.
BİZE ULAŞIN