İHH Malatya Şubesi’nden, Ümmet İftarı

İHH İnsani Yardım Vakfı Malatya Şubesi tarafından dün “Ümmet iftarı” düzenlendi. Yağmur altında gerçekleşen iftara yoğun bir katılım oldu.
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Malatya Şubesi tarafından Şemsiye Sokak’ta ümmet iftarı düzenlendi. Dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağışa aldırış etmeyen vatandaşlar, düzenlenen ümmet İftarında hep birlikte iftarlarını açtılar. Ümmet İftarında vatandaşlara çorba, ekmek ve hurma dağıtıldı.
İftar öncesi bir konuşma yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Malatya Şubesi Başkanı Ömer Derin, “Bizler bugün burada bütün mazlum coğrafyalarda ezilen ve direnenlerle birlikte olduğumuzu, bütün ümmete onur ve şeref dersi veren kardeşlerimizi desteklediğimizi, onları selamladığımızı haykırmak için toplandık. Bugün sadece Malatya’da değil Türkiye’nin dört bir yanında ‘Ümmet İftarları’ yapılıyor. Mısır’da ve Suriye’deki kardeşlerimizin yalnız olmadığını göstermek istiyoruz. Bir zamanlar bu toprakta yaşayanlar ve o toprakta yaşayanlar beraberdi. Sınırlar aramıza engel koysa da İstanbul’un, Ankara’nın, Konya’nın, Elazığ’ın, Muş’un, Diyarbakır’ın, Çorum’un, İzmir’in, Kayseri’nin, Zonguldak’ın, Şanlıurfa’nın, Balıkesir’in kalbi Kahire’de, İskenderiye’de, Şam-ı Şerif, Hama, Humus ve Halep’de, Myanmar’da, Doğu Türkistan’da ve ismini saymadığımız birçok yerde atıyor” dedi.
Konuşmanın ardından akşam ezanının okunmasıyla birlikte vatandaşlar iftarını ekmek, su ve hurma ile açtı.
BİZE ULAŞIN