Yaz Kur’an Kursları Başladı

Yaz Kur’an Kursları Başladı
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Gel Bu Yaz Kur’an-ı Gönlüne Yaz” sloganı ile başlatılan yaz tatili boyunca Kur’an, siyer, ibadet, ahlak ve dini bilgilerin verileceği yaz Kur’an kursları dün itibariyle başladı.
Malatya’da da İl Müftülüğü’nün organizasyonu ile başlatılan Yaz Kur’an Kurslarını ziyaret eden Müftü Ümit Çimen kurs öğrencileri ile bir araya geldi.
Kurslar ile ilgili de bilgiler veren Çimen, “Bizim dini hayatımızda çocukların çok önemli bir yeri var. Bundan dolayı her yaz okulların tatile girmesiyle birlikte camilerimizde ve Kur-an kurslarımızda bir hareketlilik başlamakta. Çocuklarımız, camilerde ve kurslarda bir araya gelirler. Malatya’da bine yakın cami ve 350 Kur-an Kursu’nda öğrencilere Kur’an eğitimi veriliyor. Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığının “Gel Bu Yaz Kur’an-ı Gönlüne Yaz” sloganı ile çocuklarımızı camilerde ve Kur-an Kurslarında misafir ediyoruz” ifadelerini kaydetti.
Amaçlarının çocuklara dinlerini, peygamberlerini ve mensubu oldukları inanç, kültür ve medeniyetlerinin kavram ve sembollerini anlatmak olduğunu belirten Çimen, “Çocuklarımıza burada namaz kılmayı, abdest almayı, Kur’an-ı okumayı ve insani değerleri öğretmenin gayreti içerisindeyiz. Amacımız geleceğe faydalı ve hayırlı nesiller bırakmaktır” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN