Sivil Toplum Kuruluşları, Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti

Sivil Toplum Kuruluşları, Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerini makamında kabul etti. Bu kapsamda, Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şube yöneticileri ve Hanımınçiftliği Eğitim Derneği yöneticileri, ayrı ayrı Başkan Gürkan’ı ziyaret etti.
Dernek faaliyetleri hakkında bilgiler veren Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şube Başkanı Mehmet Sağdıç, “Battalgazi Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan’ı her zaman gençliği desteklediği ve çalışmalarında yardımcı olması dolayısı ile ziyaret ettik. Kendisine sivil toplum kuruluşlarına verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bizlerde Milli Türk Talebe Birliği olarak, çalışmalarımızı her zaman gençlerle birlikte yapıyoruz. Belediyeler ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte ilişkiler kurup gençlik çalışmalarını daha yukarılara taşımak istiyoruz. O nedenle buradayız” dedi.
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Milli Türk Talebe Birliği Başkanı ve yönetim kurulunun ziyareti bizi ziyadesiyle mutlu etti. Gençlerimizin milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmesi için gayret sarf eden Milli Türk Talebe Birliği’ni kutluyorum. Allah rızası için gençlerimizin kötü yollara tevessül etmemesi için çalışmaları ve gençlerin pozitif ilimlerle birlikte yetişmesi için çalışmalarını yürütüyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum. Milletimizin birlik ve beraberlik içinde dayanışma içerisinde olması bu milletimizin bölünmez bütünlüğünün temel teminatıdır. Dolayısıyla bu yolda gayret gösteren tüm sivil toplum kuruluşları ve dernekleri tebrik etmek ve bunların çalışmalarını her daim yanlarında olmak bizim temel görevimizdir. Bundan sonrada çalışmalarında elimizden gelen desteği vereceğimizi ifade ederek teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Başkan Gürkan, Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şube yöneticilerini ağırladıktan sonra Hanımınçiftliği Eğitim Derneği Başkanı Hacı Bayram Yaman’ı ve derneğin yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Burada konuşan Hanımınçiftliği Eğitim Derneği Başkanı Hacı Bayram Yaman, dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
Başkan Gürkan’da, sivil toplum kuruluşlarının önemli görevler üstlendiğini belirterek, “Hanımınçiftliği Eğitim Derneği Başkanı Hacı Bayram Beyi burada görmekten mutluluk duydum. Kendilerinin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Özellikle o bölgede insanımızın eğitim faaliyetleri noktasında milli, manevi değerlerine bağlı bir şekilde eğitilmeleri ve bu eğitimlerin yaşantılarına aktarılması noktasında büyük çaba ve gayret gösteriyorlar. Bizlerde belediye olarak bizim yaklaşımımız sivil toplum örgütleriyle birlikte şehrin genel anlamda yönetilmesi fikrini hep ifade etmişizdir. Çünkü değerleriyle yönetilen şehirler erdemli ve faziletli şehirlerdir. Biz tüm sivil toplum örgüt, dernek ve kuruluşlarıyla birlikte şehrin değerlerini ve sorunlarını birlikte paylaşıp, yol haritasını ve yön pusulasını birlikte belirlemek noktasında gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN