Diş Hekimliği Fakültesi Mezunları Diploma Sevinci Yaşadı

Diş Hekimliği Fakültesi Mezunları Diploma Sevinci Yaşadı
İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen “Diploma ve Ant İçme Töreni” ile diş hekimi adayları ant içerek diplomalarını aldılar.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Polat, “Fakülte olarak bu yıl ikinci mezunlarımızı vermenin mutluluğunu yaşamaktayız. Teknik donanımı itibari ile son derece modern olan fakültemizde öğrenim gören öğrencilerin, bundan sonraki hayatlarında daha başarılı işler yapacağından kuşkum yoktur. Ülkemizde diş hekimliği fakültelerinin ayakta dahi durmakta zorlandığı bu dönemde; fedakar çalışmalarından dolayı başta öğretim üyelerimiz olmak üzere, tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.
Türk Diş Hekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Gökmen Kenan Özdal ise, her mesleğin çeşitli zorlukları olduğu gibi diş hekimliği mesleğinin de bazı zorlukları olduğunu, ancak bunların hiçbir zaman aşılamayacak kadar büyük sorunlar olmadığını belirterek, “Onurlu bir mesleğin sahibi olduğunuzu asla unutmayın ve yaşadığınız sürece sahip olduğunuz mesleğin hakkını veriniz” diye konuştu.
Yapılan konuşmalardan sonra Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinden oluşan “Es Müzik Gurubu” tarafından sunulan müzik dinletisi ile devam eden törende yardımcı doçentlikten doçentliğe yükselen Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyelerine çiçek takdim edildi. Tören, mezun öğrenciler adına konuşan fakülte birincisi Handan Yıldırım’ın yaş kütüğüne plaket çakması, mezun öğrencilerin ant içmesi ve diplomalarının verilmesi ile sona erdi.
BİZE ULAŞIN