Çalık Ve Tüfenkci’nin Teşekkür Ziyaretleri Sürüyor

Çalık Ve Tüfenkci’nin Teşekkür Ziyaretleri Sürüyor
Meclisteki yemin töreninin ardından Malatya’ya gelen Milletvekilleri Öznur Çalık ve Bülent Tüfenkci, teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor.
Son olarak Yeşilyurt Muhtarlar Derneği’ni ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile Milletvekili Av. Bülent Tüfenkci, Malatya’da huzurlu bir seçimin yaşanmasında büyük emekleri olan muhtarlara teşekkür ettiler.
Yeşilyurt Muhtarlar Dernek Başkanı Salman Şahbaz, Milletvekillerine yeni yasama döneminde başarılar dileyerek “İnşallah milletin istediği bir hükümet ile istikrarın devamı sağlanır. Çünkü bu belirsizlik bizleri de etkiliyor. İnşallah hızlı bir şekilde hükümet bir an önce kurulur” dedi.
Milletvekili Bülent Tüfenkci ise, ülkenin çok hassas dengeler üzerinde gittiğini belirterek, Türkiye’nin etrafının adeta bir ateş çemberi içerisinde olduğunu söyledi. Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunların arttığı bir dönemde halkın seçimlerde koalisyon kararı verdiğini belirten Tüfenkci, “Halk bize uzlaşın dedi ve bu uzlaşma iradesini ortaya koyma noktasında da AK Parti olarak ilkelerimiz doğrultusunda hareket edeceğiz” diye konuştu.
Konuşmasında üstü kapalı olarak halkı sokağa çağıran HDP’yi eleştiren Tüfenkci, “Türkiye partisiyiz diye meclise giren bir partinin son Kobani olaylarında terör saldırılarını bahane ederek Türkiye’yi küçük düşürüp terörist diyerek suçlaması ne kadar Türkiye Partisi olduğunu göstermiştir” dedi.
AK Parti olarak iktidarları dönemince Doğu ve Batı’da hiçbir ayrım yapmadan herkese eşit hizmet götürdüklerini ifade eden Tüfenkci, “Birileri çözüm sürecini de bahane ederek ülkemizi kaosa sürüklemenin, kamu güvenliğini yok edecek tarzda hiçe sayacak tarzda kendi güvenliğini oluşturma çabalarına ada asla ve asla izin vermeyeceğiz” diye konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ta 7 Haziran seçimleri sonrası koalisyon kararının çıktığını, yeni hükümetin kurulması noktasında bütün siyasi partilerle görüşeceklerini belirterek “Nereye kadar nasıl uzlaşıya varılır bakacağız. Ama hiç kimsenin benim kırmızı çizgilerim var benim ilkelerim var, taviz veremeyeceğim konular var cümlelerini sarf etmemesi lazım” dedi.
AK Parti’nin bir tek kırmızı çizgisinin bulunduğunu bunun da milletin istekleri olduğunu vurgulayan Çalık, “Milletimizde kırmızı çizgilerini çok net bir şekilde sandığa yansıttı. Sandıkta uzlaşın mesajını herkesin çok iyi okuması gerekir. Biz şu partiyle yaparız, bu partiyle yaparız cümlelerini kullanmayacağız” diye konuştu.
Koalisyon için herkesin kapılarını çalacaklarını belirten Çalık, “Koalisyon olursa koalisyon. Eğe diğer 3 parti birleşir koalisyon yaparsa biz muhalefet olarak hizmetlerimize devam ederiz. Tüm bunlar olmazsa da sineyi millete, muhtarlarımıza döneriz ve kapınızı çalarız. Gördünüz hepimizi tavrını deriz” dedi.
Çalık, ülkenin hükümetsiz kalmayacağını da sözlerine ekleyerek “Koalisyon görüşmelerinde netice alınacak diye umut ediyorum” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN