Ücretsiz İnternetten 3 Ayda 100 Bin Kişi Faydalandı

Ücretsiz İnternetten 3 Ayda 100 Bin Kişi Faydalandı
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 3 ay önce uygulamaya konulan ücretsiz wi-fi internet ve şarja vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterilirken, 3 aylık süre içerisinde bu hizmetten yaklaşık 100 bin dolayında kişi faydalandı.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanmakta olan Akıllı Kentler Projesi kapsamında kamuya açık alanlarda wi-fi yayını ile vatandaşlara ücretsiz internet kullanım imkanı sağlanıyor. Vatandaşların şehir içinde yoğun alanlarda internet ve şarj ihtiyaçlarının karşılanması için Trambüs, Sümerpark ve Kernek Parkı’nda başlatılan ücretsiz internet ve şarj hizmetinin alanı genişletiliyor. Tadilat çalışmaların devam ettiği İsmet Paşa Parkı’nda da planlanan ücretsiz internet ve şarj hizmeti aynı zamanda şehrin muhtelif yerlerinde 5 noktaya yerleştirilen wi-fi direkleri aracılığıyla da vatandaşlara hizmet sunuluyor” denildi.
Malatya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen projede, 3 aylık süre içerisinde toplam da 100 bin dolayında kişinin hizmetten faydalandığı belirtildi. Herhangi bir altyapıya ihtiyaç duyulmadan, güneş panelleri ile çalışan sistemde, 47 bin 300 kişi wi-fi hizmeti alırken, trambüslerde de 3 aylık süre sarfında 52 bin kişinin hizmetten faydalandığı kaydedildi.
“Akıllı Kentler” uygulamaları çerçevesinde gerçekleştirilen projenin, vatandaşların yoğun olduğu diğer kamusal alanlarda da uygulanması için çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi.
BİZE ULAŞIN