Yeni Malatyaspor’da Yabancılar İmzaya Geliyor

PTT 1. Lig takımlarından Yeni Malatyaspor’da anlaşma sağlanan yabancı oyuncuların imza için Türkiye’ye geleceği belirtildi.
Kulüp başkanı Adil Gevrek’in önceki gün müjdesini verdiği yabancı oyuncu transferleri camiaya heyecan yaşattı. Arjantinli oyuncular Barboza ve Aguero ile birlikte Nijeryalı Azubuke ve George en geç 3 güne kadar Türkiye’ye gelerek Yeni Malatyaspor’a imza atacak. Yönetim yerli transferinde ise acele etmeyi düşünmüyor.
Yeni Malatyaspor transferde uzun zamandır süren sessizliğini bozmaya hazırlanıyor. İç transferde anlaşmak istediği 11 oyuncuyla görüşen ve hepsinden söz alan yönetim, bu oyunculardan birçoğu ile anlaşırken diğerlerinden ise haber bekliyor. İç transfer görüşmelerini istediği gibi tamamlayan başkan Gevrek ve kurmayları takımdan gönderilen oyuncuların maliyetini de düşürerek kulübün geçmiş dönemden futbolculara borçlanmasının da önüne geçmiş oldu.
Adil Gevrek’in katıldığı bir iftar programında verdiği yabancı oyuncu müjdesi ise bu oyuncuların hafta sonuna kadar Türkiye’ye gelmesiyle gerçek olacak. Arjantinli oyuncular Barboza ve Aguero ile birlikte Nijeryalı Azubuke ve George İstanbul’a gelerek sarı-kırmızılı kulüple resmi sözleşme imzalayacak. Bu futbolcuların transferlerinde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için menajerleri ile sürekli diyalog halinde kalındığı öğrenilirken, teknik direktör Yücel İldiz’in de oyuncular hakkında bilgi toplayıp öyle karar verdiği belirtildi.
Yerli oyuncu konusunda işi ağırdan alan yönetimin 3 Temmuz’da başlayacak kampa en az 2 yeni transferini yetiştireceği öğrenildi. Süper Lig’deki transfer piyasasının hareketlenmesini göz önüne alan yönetimin transfer ücretlerinin düşmesini bekleyeceği ifade edildi. Şu ana kadar sadece dış transferde Azad’ı kadrosuna katan sarı-kırmızılılar, iç transferde de 10’a yakın oyuncuyla yeniden anlaşmaya varmıştı.
BİZE ULAŞIN