İftarda 3 Bin 500 Kişilik Yemek Dağıtıldı

İftarda 3 Bin 500 Kişilik Yemek Dağıtıldı
Battalgazi Belediyesi tarafından Ramazan ayı ile birlikte hizmete sunulan İftar Çadırı’nda yaklaşık 3 bin 500 kişilik yemek dağıtıldı. Yemek, İHH ve Battalgazi Belediyesinin katkıları ile verildi.
Her gün binlerce kişinin iftar yaptığı Battalgazi Belediyesi İftar Çadırı’nda, iftar yemeği bu kez İHH tarafından karşılandı. 3 ayrı noktada dağıtılan iftar yemeğinin bir kısmını ise Battalgazi Belediyesi tarafından karşılandı.
İHH Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Bekir Çete’nin vatandaşlara verdiği sohbetin ardından konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ramazan ayının önemine işaret ederek, “Biz Ramazan ayı münasebetiyle, Yeni Cami yanında açtığımız iftar çadırımız dolup taşmakta. Bizleri yalnız bırakmayan siz değerli misafirlere teşekkürleri bir borç biliyoruz. Sizlerin burada olması ve bizlerle iftar açması bizleri memnun ediyor. Çünkü inancımız odur ki gelen misafirler kendi nasipleri ile gelir. Bu vesile ile ev sahiplerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Her gün bir sponsorumuz gelen misafirlerimizi ağırlamaktadır. Bugünkü sponsorumuz İHH’ya bu vesile ile teşekkür ediyorum. Buraya gelen herkes bizim misafirimizdir. Oruçlu olup olmaması çok da önemli değildir. Herkesin başımızın üzerinde yeri vardır” diye konuştu.
Başkan Gürkan, daha sonra vatandaşlara yemek dağıtırken, akşam ezanının okunması ile birlikte iftar yapıldı.
Programa, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Muzaffer Karakuş, Yaşar Karataş, İHH Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Bekir Çete, İHH Malatya Temsilcisi Ömer Derin, bazı belediye meclis üyeleri, bazı belediye birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BİZE ULAŞIN