Başkan Polat, 82 Mahalle Muhtarı İle İftar Yaptı

Başkan Polat, 82 Mahalle Muhtarı İle İftar Yaptı
Yeşilyurt Belediyesi sınırları içerisinde hizmet veren 82 mahalle muhtarı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın iftar yemeğinde bir araya geldi.
İftar Yemeğine katılan tüm muhtarlara teşekkür eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, hizmet anlayışlarında muhtarların çok önemli ve farklı bir yere sahip olduğunu vurguladı. Başkan Polat, “Bizim tüm İftar yemeklerimizin amacı birlikte olmak ve hep birlikte oruç açmaktır, bugünde kıymetli muhtarlarımızla paylaşma ve dayanışma adına birlikte iftar yapmanın huzuru içindeyiz. Bugün 82 mahallemizin muhtarlarıyla bir aradayız. Muhtarlar bizim açımızdan sinir uçlarını temsil ediyor, çünkü görev yaptığı mahallenin en uç noktasına kadar vatandaşlarla birlikte olan, halkın sorunlarıyla ilgilenen, ihtiyaç sahiplerinin sorunlarına koşan, su ve yol sorunlarıyla bizzat ilgilenen muhtarlarımızdır. Belediye olarak muhtarlarımızla sürekli iletişim halinde olup, birlikte hareket ediyoruz. Sorun ve sıkıntılara çözüm üretiyoruz, yapabileceğimizin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Bugün ki buluşmamızın bambaşka bir güzelliği söz konusu o da kardeşlik ve paylaşma ortamında birlikte iftar yapmaktır” dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Av. Bülent Tüfenkçi, böyle güzel bir ortamda iftar yapmalarını sağladığı için Belediye Başkanı Polat ve ekibine teşekkür etti. Türkiye’nin sıkıntıda olan tüm mazlumların yanında olduğunu ve sofrasını herkese açtığını ifade eden Milletvekili Tüfenkçi, “Ülkemiz Afgan ve Balkan göçmenlerine, Suriyeli mültecilere kucak açmış, ekmeğini aşını paylaşarak ne kadar cömert bir ülke olduğunu herkese göstermiştir. Muhtarlarımız bu halka hizmet etmek için gece-gündüz demeden çalışıyorlar. Mahallerde ve köylerde sorun olduğu anda ilk kapısı çalınan kişi muhtarlarımız oluyor. Kimi zaman başvurduğunuz yöneticiler tarafından anlaşılamıyorsunuz veya sorunlara çözüm noktasında sıkıntılar yaşıyorsunuz. Lakin sizler sabırla talep ve takiplerinizi devam ettirerek, bu sorunların altında kalkıyorsunuz. Milletvekilleri ve Belediye Başkanları olarak sürekli sizlerin yanınızdayız, sizler bizim için çok önemli görevler yapan insanlarsınız, birlikte hizmete devam edeceğiz. Günün hangi saati olursa olsun sıkıntı ve taleplerinizi bize iletebilirsiniz. Taleplerinizi yerine getirmek için birlikte mücadele edeceğiz, bunun sözünü veriyorum. Bugün bizi bir araya getiren Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’a ayrıca teşekkür ederim” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN