Şahnahan Ve Suluköy Grup Yolu Asfaltlandı

Şahnahan Ve Suluköy Grup Yolu Asfaltlandı
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ilçesine bağlı Şahnahan ve Suluköy mahallelerinde sürdürdüğü asfaltlama çalışmalarını tamamladı.
Asfalt sezonunun açılmasıyla birlikte yol çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi aciliyetle yapılması gereken yolları asfaltlamaya devam ediyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “12 kilometre uzunluğundaki grup yolunda ilk olarak alt yapı çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi; yolda yer yer kısmi kaplamalar yaparak yolu asfalta hazır hale getirdi. 8 metre genişliğindeki yolda son olarak sathi kaplama asfalt çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi tarafından 95 ton emisyon kullanıldı. Yapılan çalışmaların ardından 12 kilometre uzunluğundaki grup yolu hizmete hazır hale getirildi” denildi.
Asfaltlama çalışmalarından büyük mutluluk duyduklarını belirten Şahnahan ve Suluköy mahallesi sakinleri, grup yolunun çok yıprandığını ve uzun zamandır yeniden yapılmasını beklediklerini söylediler. Büyükşehir Belediyesine yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür eden mahalle sakinleri, “Yollarımızın yapılmadan önceki hali çok kötüydü. Araçlarımız çok zarar görüyordu. Büyükşehir Belediyemiz tüm zorluklara rağmen burada uzun süre çalışıp yolumuzu güzel bir hale getirdi. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere, yolumuzun yapılmasında emeği olan herkese dua ediyoruz” dediler.
BİZE ULAŞIN