Konak’a Suni Çim Saha Yapılıyor

Konak’a Suni Çim Saha Yapılıyor
Amatör ve bazı branşlarda bölgesel liglerde mücadele eden Konakspor yeni sahasına kavuşmak için gün sayıyor. Konak Mahallesi’nin en güneyinde yer alan toprak zeminli sahanın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne devredilmesiyle başlayan süreç yeni bir suni çim sahanın inşasıyla son bulacak.
Geçtiğimiz aylarda bir adet suni yüzeyli çim saha, tel örgüler, sporcular ve hakemler için soyunma odaları ile istinat duvarları için ihaleye çıkan ve yaklaşık 1 milyon maliyetle bu işleri ilgili firmaya veren Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü yer teslimini de gerçekleştirdi. Firmanın temel atma işlemini gerçekleştirdiği görülürken, kot farkı nedeniyle toprak kaymasını engellemek için bazı bölümlere istinat duvarı çekildi. Duvarların yükselmesiyle birlikte sahanın zemini ve alt yapısı işine başlanacak. Tel örgüyle etrafı çevrilecek sahanın yüksek standartlara sahip olması bekleniyor.
4 AY İÇİNDE TESLİM ALINACAK
Yaklaşık 4 ay gibi kısa bir sürede bitirilmesi planlanan saha Konak Mahallesinde yaşayan sporculara ve gençlere tahsis edilecek. İl Müdürlüğü merkez sahalardaki maç yoğunluğunu göz önünde bulundurarak Konak sahasını gelecek sezon Kasım ayında başlayacak 1.Amatör müsabakalarına da açabilecek. Konak sahasının hizmete açılmasıyla şehir merkezindeki toplam çim saha sayısı 8’e ulaşmış olacak.
GENÇLİK HİZMETLERİ İL MÜDÜR FINDIKLI: “TESİSLERİ VATANDAŞIN AYAĞINA GÖTÜRÜYORUZ”
Yapılacak tesisin büyük bir ihtiyacı karşılayacağını belirten Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Sadi Fındıklı, “Konak sahası başından beri üzerinde durduğumuz bir yerdi. Konak’ta çok ciddi bir spor eğilimi var bunun bilincindeyiz. Günümüzde teknoloji bu kadar ilerlemişken insanları spor yaptırmak için bir yerden bir yere götürme anlayışı artık çağ dışı. Onun için imkanlarımız ölçüsünde tesisleri vatandaşın ayağına götürüyoruz. Konak sahası da böyle bir tesis olacak.” İfadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN