Suriye’de Öldürülen Malatyalı İçin Taziye Çadırı Kuruldu

Suriye’de Öldürülen Malatyalı İçin Taziye Çadırı Kuruldu
Geçtiğimiz hafta Suriye’nin İdlib Eriha bölgesinde bulunan Salim Mescidine iftar vaktinde düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Mustafa Sürmeli (24) için memleketi Malatya’da taziye çadırı kuruldu.
İstanbul’da Medresede Arapça eğitimi gördükten sonra Suriye’ye geçerek Esed güçlerine karşı savaşan muhalif (Nusret) güçlerinin safında yer alan Mustafa Sürmeli, gittikten bir hafta sonra öldürüldü.
Türkiye tarafından zamanında irtibat kurulmadığı için Mustafa Sürmeli’nin cenazesi Cilvegözü sınır kapısının yakınlarında Suriye’nin Heseke kasabasında şehitlik mezarlığında toprağa verildi. Sürmeli’nin ölüm haberini alan ailesi acı haberle birlikte gözyaşına boğulurken Battgalgazi ilçesine bağlı Hanımın Çiftliği Mahallesinde taziye çadırı kuruldu.
Taziye çadırında Mustafa Sürmeli’nin kardeşleri Ahmet, Mehmet ve Zeki Sürmeli ve annesi Kamile Sürmeli, gelenlerin taziyelerini kabul ederken taziye çadırını ziyaret eden kanaat önderlerinden Ramazan Keskin, acılı aileye taziyelerini sundu. Okunan Kur’an-ı Kerim’den sonra kısa bir konuşma yapan Ramazan Keskin, “Mustafa yaşından büyük olgunluğa sahip, geleceğin büyük alimi olacak düzeyde bir kardeşimizdi. Evet, ailesi için çok acı ama yapacak hiçbir şey yok. Artık o şehit olmuştur. Niyazımız odur ki, inşallah Mustafa ailesine şefaatçi olmaya vesile olacaktır. Allah şehadetini kabul buyursun. Rabbim acılı ailesine sabırlar versin” dedi.
BİZE ULAŞIN