Yaz Spor Okullarında Gençlerin Gözdesi Tenis

Yaz Spor Okullarında Gençlerin Gözdesi Tenis
Tenis Malatya İl Temsilcisi Abuzer Yaman, yaz spor okulları bünyesinde açılan tenis kursuna ilginin memnun edici düzeyde olduğunu belirtti.
Abuzer Yaman, tesis sayısının fazlalaşmasıyla birlikte tenise olan ilginin de arttığını ifade ederek, “Malatya teniste büyük bir tesisleşme hamlesi içerisinde, bu durum da tenise olan ilgiyi arttırıyor ”dedi.
Dilaver Gür’den boşalan tenis il temsilciliği görevine atanan Abuzar Yaman, yaz spor okulları kapsamında açılan tenis branşına gençlerin büyük ilgi gösterdiğini kaydederek, “Tenisi her anlamda bu şehre sevdirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Bugüne kadar Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğümüze ait tesisimiz ve kortumuz yoktu. Altyapı olmadığından dolayı her ne kadar tenis sever olsa da, altyapınız olmazsa hiçbir şey veremezsiniz. Ancak bugün durum oldukça farklı. 1 kapalı, 2 açık kortumuz var. Belediyemizin yaptırdığı tesisler var. Onların da faaliyete girmesiyle tenis branşında ilgi artışı oldu. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu sporun Malatya’da yavaş yavaş ilgi gördüğüne şahit oluyoruz. İnanın böyle bir potansiyelin olduğunu düşünmüyordum. Tabi Malatya potansiyel olarak daha yukarılara taşınabilir. Tenis il temsilcisi olarak bu sporu yeni kitlelere tanıtmak ve tanıştırmak için elimden geleni yapacağım” dedi.
Yaman, Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan tenis kursuna gösterilen ilgiden memnun olduklarını da belirterek, "Tesis sayılarımızın artmasıyla birlikte tenise olan ilgi de arttı. Hem bayanlar hem erkeklerde yoğun katılım var bu branşa. Gençlik Spor İl Müdürlüğünün açtığı yaz spor okullarıyla birlikte tenis branşına ilgi daha da iyi düzeye geldi. Tabi bu sporla gençlerimiz kötü alışkanlıklardan da uzak duruyor. Çocukların beden gelişimi açısından da tenis çok önemlidir. Ben velilere çocuklarını tenise yönlendirmeleri çağrısında bulunuyorum. Hem fiziksel olarak hem bedensel olarak tenis gençlerimiz için çok önemli bir spor branşı" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN